DODAJ

Wrocław: Centric – inwestor wyremontuje i nadbuduje dawny budynek Banku Śląskiego [WIZUALIZACJE]

Biura / Wrocław
Wrocław: Centric – inwestor
Mariusz Bartodziej
2018-05-08 15:50:42
Poznańska spółka SK 16 zamierza w tym roku ruszyć z przebudową zabezpieczonego budynku przy ulicy św. Katarzyny 16. – Rozpoczęcie tej inwestycji ma dodatkowo aspekt estetyczny dla tej części miasta – zapowiada inwestor.

Firma SK 16 Sp. z o.o. otrzymała 5 kwietnia pozwolenie na przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku biurowego przy ul. św. Katarzyny 16, wraz z częściową nadbudową. Projekt przygotowała pracownia Lebu Sp. z o.o. Zarządzać obiektem będzie wrocławska spółka Prime Project Sp. z o.o.

Właściciel nieruchomości zdecydował się na to przedsięwzięcie ze względu na atrakcyjną lokalizację obiektu (Centralny Obszar Biznesu) oraz czołowe pozycje Wrocławia w rankingach miast pod względem zainteresowania przestrzeniami biurowymi.

Rozpoczęcie inwestycji ma dodatkowo aspekt estetyczny dla tej części miasta – dodaje inwestor.

Materiały inwestora


Centric będzie pełnił funkcję biurowo-usługową, w układzie open space. Powierzchnia użytkowa siedmiokondygnacyjnego (w tym jedna podziemna) budynku wyniesie ok. 4,1 tys. mkw. Inwestor zamierza rozpocząć prace budowlane w III kwartale tego roku i zakończyć je w ciągu dwóch lat. Oferta wynajmu pojawi się jeszcze w maju.

Materiały inwestora


Będzie rozbudowa i nadbudowa

Istniejący budynek ulegnie częściowo przebudowie, która pozwoli zachować proporcje, materiały oraz główne elementy kompozycyjne istniejącego budynku, takie jak: bryła, czterospadowy dach od strony ulicy świętej Katarzyny, podział poziomy i pionowy elewacji, rytm okien oraz wejście w elewacji frontowej. Cześć budynku od strony dziedzińca zostanie rozbudowana i nadbudowana – wyjaśnia inwestor.

Łącznik obu części obiektu ponad gzymsem dachowym będzie wykończony w szkle. Chęć nadbudowy wynika z wykorzystania możliwości ujętych w MPZP, tak by osiągnąć możliwie największą powierzchnię użytkową.

Z uwagi na historyczne i zabytkowe sąsiedztwo i fakt, że budynek jest częścią historycznego układu urbanistycznego, projektant w pełni dostosował się do zapisów planu miejscowego oraz zaleceń konserwatora zabytków. Zaproponował rozwiązania architektoniczne mające na celu uzupełnienie zabudowy w taki sposób, aby obiekt po przebudowie nie zdominował sąsiedniej zabudowy, a tylko wpisał się pomiędzy dwa zabytkowe obiekty o konstrukcji gotyckiej – tłumaczy inwestor.

Materiały inwestora


Przybędzie przestrzeni biurowej

Naprzeciwko powstaje znacznie większy biurowiec – Nowy Targ. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 22 tys. mkw. Na siedmiu kondygnacjach będzie mogło pracować nawet 2,5 tys. specjalistów. O szczegółach inwestycji zaprojektowanej przez Maćków Pracownię Projektową Sp. z o.o. pisaliśmy w październiku ubiegłego roku.

mat. inwestora