Wrocław: Kamienicę w sąsiedztwie Rynku czeka nadbudowa. Zmieni się jej przeznaczeniefot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Kamienicę w sąsiedztwie Rynku czeka nadbudowa. Zmieni się jej przeznaczenie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
W budynku przy ulicy Odrzańskiej mieści się m.in. szkoła tańca. Spółka Chomar Invest z Pietrzykowic, powiązana z firmą logistyczną, chce go przebudować na mieszkania.
Spółka Chomar Invest Sp. z o.o., zarejestrowana w marcu, złożyła 18 czerwca wniosek o pozwolenie na nadbudowę budynku biurowo-usługowego przy ul. Odrzańskiej 11-12 i przebudowę go na obiekt mieszkalny z usługami w parterze. Obecnie mieści się w nim m.in. szkoła tańca. Projekt przygotuje Marek Skorupski z pracowni Arch-e Biuro Projektowe.
Chomar Invest to spółka powiązana z firmą logistyczną Chomar z Pietrzykowic, powstałą w 1992 roku.
fot. Mariusz Bartodziej

Nadbudowy w ścisłym centrum

Inwestorzy planują przebudować i nadbudować jeszcze kilka obiektów w okolicach Rynku. Dolnośląska Izba Lekarska szuka wykonawcy prac dotyczących zabytkowych kamienic przy ul. Kazimierza Wielkiego, o czym informowaliśmy w lipcu.
REKLAMA
fot. investphoto.pl
Rafin Developer Sp. z o.o. planuje natomiast rozbudować i podwyższyć standard hotelu Lothus przy ul. Wita Stwosza. Deweloper odtworzy przedwojenną bryłę budynku – skośną konstrukcję dachu i wynikające z niej poddasze. O szczegółach pisaliśmy w maju.
Materiały inwestora
W tym samym miesiącu opisywaliśmy biurowiec Centric przy ul. św. Katarzyny. Poznański inwestor rozbuduje, wyremontuje i nadbuduje dawny budynek Banku Śląskiego.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA