DODAJ

Wrocław: Powstanie nowy hotel w ścisłym centrum? Miasto sprzedało nieruchomość

Hotele / Wrocław
Wrocław: Powstanie nowy hotel
Mariusz Bartodziej
2018-07-11 09:02:11
Wrocławska firma Akme Zdzisław Wiśniewski zaoferowała za działki przy zbiegu ulic Garbary i Więziennej ponad 3 mln zł. To będzie jej druga inwestycja w tym rejonie – przebudowuje na apartamenty kamienicę Pod Złotym Lwem.

Komisja przetargowa rozstrzygnęła przetarg, do którego pisemne oferty chętni mogli składać do 14 czerwca. O jego ogłoszeniu pisaliśmy w marcu. Dotyczył sprzedaży działek nr 24/3, 24/11, 25/2, 35/1 oraz 35/2, znajdujących się przy ul. Więziennej 17/Garbary. Ich łączna powierzchnia wynosi 478 mkw. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod budowę obiektu hotelowego z salami konferencyjnymi.

Do postępowania przystąpił tylko jeden uczestnik: Akme Zdzisław Wiśniewski Sp. z o.o. Spółka zaoferowała 3 mln 66 tys. zł netto, przy czym cena wywoławcza wynosiła 1 mln 400 tys. zł. Oferta spełniła warunki przedstawione przez magistrat.

UM Wrocławia


Rewitalizacja po sąsiedzku

Firma Akme Zdzisław Wiśniewski realizuje już w sąsiedztwie jedną inwestycję. Przebudowuje kamienicę Pod Złotym Lwem przy ul. Garbary 3-4 z zamiarem utworzenia w niej apartamentów na wynajem. O tym przedsięwzięciu pisaliśmy w listopadzie 2016 roku.

mat. inwestora


Zabytkowa kamienica w centrum także na sprzedaż

Miasto sprzedaje w ścisłym centrum także zabytkową kamienicę, znajdującą się przy ul. Szewskiej. O zamiaru ogłoszenia przetargu informowaliśmy w maju. Chętni muszą liczyć się z kilkumilionowym wydatkiem.

fot. investphoto.pl