DODAJ

Wrocław: Firma z Domaszczyna wybuduje budynek hotelowy na Karłowicach

Hotele / Wrocław
Wrocław: Firma z Domaszczyna
Mariusz Bartodziej
2019-02-14 08:50:56
Miasto sprzedało nieruchomość przy ulicy Bolesława Krzywoustego ponad rok temu – za milion złotych. Inwestor od kilku miesięcy stara się uzyskać zgodę na prowadzenie prac.

Spółka AWI Sp. z o.o. z Domaszczyna, zarejestrowana w październiku dwa lata temu, złożyła 22 października ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Krzywoustego 52 (w sąsiedztwie Biedronki) budynku hotelowego z usługowym parterem i parkingiem podziemnym. Powstanie na działkach nr 19/3 i 19/5, o łącznej powierzchni 1195 mkw. Za projekt odpowiada Greg Architekci Pracownia Projektowa Grzegorz Górka.

UM Wrocławia


Miejska działa sprzedana przed rokiem

Miasto sprzedało tę nieruchomość 19 grudnia 2017 roku. Cena wywoławcza wynosiła 670 tys. zł netto. Zwycięzca zaoferował 1 mln 60 tys. 300 zł.

Teren jest przeznaczony w planie miejscowym przede wszystkim pod usługi. Dopuszczona jest realizacja m.in. obiektów hotelowych, gastronomicznych, kongresowych, handlu detalicznego małopowierzchniowego oraz biur. Wysokość budynków ma wynosić od 12 do 20 m (z wyjątkiem dominanty do 24 m). Inwestor może zabudować maksymalnie 70 procent powierzchni działki. Co najmniej 20 procent musi przeznaczyć na zieleń.