DODAJ

Wrocław: Na Karłowicach pojawi się nowy biurowiec? Miasto sprzeda grunt

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Na Karłowicach pojawi
Mariusz Bartodziej
2020-01-10 15:27:12
Blisko zbiegu ulic Czajkowskiego i Długosza mieszczą się obecnie budynek mieszkalny i obiekty gospodarcze. Plan miejscowy przewiduje tam jednak usługi, w tym biura, handel albo hotel. Przyszła inwestycja będzie mogła sięgnąć 20 metrów.

Magistrat dodał 2 stycznia do swojej oferty nieruchomości tę zlokalizowaną przy ul. Piotra Czajkowskiego 13 na Karłowicach. Nie określił jeszcze ceny wywoławczej ani terminu i rodzaju przetargu.

Powierzchnia działki nr 8/4 wynosi 832 mkw. Znajdują się na niej budynek mieszkalny oraz obiekty gospodarcze. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje na niej przede wszystkim usługi. Przyszły właściciel będzie mógł więc przeznaczyć ją m.in. pod gastronomię, rozrywkę, biura, hotel, żłobek oraz handel detaliczny o pow. sprzedaży do 2 tys. mkw. Budynek ma mieć od 12 do 20 m wysokości i zająć najwyżej 70% pow. terenu.

UM Wrocławia


UM Wrocławia


Karłowice w rozbudowie

Na Karłowicach stale przybywa inwestycji, także mieszkaniowych. W listopadzie donosiliśmy, że Hot Invest Sp. z o.o. Sp. k. zburzy dom przy ul. Bonczyka i wybuduje budynek wielorodzinny.

Za to w październiku przedstawialiśmy inwestycję Potockiego 25. Złoża się na nią dwa czterokondygnacyjne (dwa piętra i poddasze użytkowe) apartamentowce. W każdym znajdzie się mniej niż dziesięć lokali. Powierzchnie sięgają niemal 120 mkw. Za realizację odpowiada Wrocław Investment Sp. z o.o.

materiały inwestora


Do tego dojdzie jeszcze m.in. Rezydencja Karłowice, czyli czterokondygnacyjny (w tym jedna podziemna) budynek wielorodzinny, który pomieści kilkanaście apartamentów o metrażach do 99 mkw. Buduje go G7 Invest Sp. z o.o. Sp. k., o czym informowaliśmy w czerwcu.

materiały inwestora


Ponadto nieznany jest los zabytkowej wieży ciśnień położonej przy ul. Berenta. Wrocławskie Centrum Inwestycyjne Sp. z o.o. S.K.A. odkupiło ją od miasta. Miało już kończyć rewitalizację, a zdążyło tylko uzyskać warunki zabudowy. O szczegółach pisaliśmy w październiku.

fot. Jakub Zazula