Wrocław: Biura, hotel, czy akademik? Orange sprzeda zabytkowy gmach w ścisłym centrumźródło: Orange Polska

Wrocław: Biura, hotel, czy akademik? Orange sprzeda zabytkowy gmach w ścisłym centrum

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Dawna Poczta Paczkowa na Starym Mieście ma zmienić właściciela. Budynek sprzed ponad stu lat pełni funkcję biurową. – Do dziś – zwłaszcza w części parterowej – gmach zachwyca licznymi zdobieniami i różnorodnością  przypominając o historycznej świetności – podkreśla operator komórkowy.
Orange Polska S.A. przedstawił zamiar sprzedaży działki przy ulicy Purkyniego 2 we Wrocławiu, o powierzchni 6385 mkw. Stoi na niej pięciokondygnacyjny budynek o pow. 7399 mkw., "wewnątrz w bardzo dobrym stanie technicznym" – jak zapewnia właściciel. Prowadzi do niego siedem wejść, w tym główne od strony ul. Purkyniego. W obiekcie znajdują się m.in. biura, sale szkoleniowe oraz open space’y. Na terenie mieszczą się jeszcze dwa garaże, dwie portiernie oraz (na dziedzińcu) parking na 55 miejsc. W ogłoszeniu czytamy, że to nieruchomość na biura, hotel lub akademik.
Budynek powstał w 1901 roku jako Poczta Paczkowa. Jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków.
Projekt należał do berlińskich architektów, którzy ówcześnie stosowali dla urzędów stylistykę neobarokową. Do dziś – zwłaszcza w części parterowej – gmach zachwyca licznymi zdobieniami i różnorodnością przypominając o historycznej świetności – zwraca uwagę Orange.
Orange Polska

Więcej biurowców na sprzedaż

Firma już teraz ma w swojej ofercie nieruchomości na sprzedaż we Wrocławiu. W marcu ubiegłego roku informowaliśmy o zamiarze zbycia trzypiętrowego budynku dawnej dyrekcji poczty przy ul. PowstańcówŚląskich. Orange przedstawia zabytkowy gmach jako "kamienicę biurową z potencjałem na hotel". Cena wynosi niespełna 40 mln zł netto.
fot. Mariusz Bartodziej
Kolejnym sprzedawanym obiektem jest biurowiec przy ul. Stefana Czarnieckiego 31 na Szczepinie, wraz z prawem użytkowania wieczystego działki o pow. 2,2 tys. mkw. Jego powierzchnia całkowita wynosi 1,3 tys. mkw. Właściciel oczekiwał 3,6 mln zł netto. Teraz cena wzrosła do 4,5 mln zł.
materiały inwestora
REKLAMA
Operator pozbędzie się także nieruchomości na Karłowicach, w sąsiedztwie parku, o ile ktoś będzie gotowy zapłacić 2 mln zł netto. Możliwa jest nadbudowa istniejącego budynku. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.
Orange Polska S.A.
Firma szuka jeszcze chętnego na placówkę poczty na Wojszycach, przy ul. Skibowej. Piętrowy obiekt o pow. 277 mkw. znajduje się na działce o pow. 241 mkw. Nie jest objęta planem miejscowym. Według studium jest to teren jednorodzinnego mieszkaniowego zespołu urbanistycznego. Cena wynosi 738 tys. zł netto.
materiały inwestora

Część terenów sprzedana

Orange sprzedało część swoich terenów we Wrocławiu już w przeszłości. Taki los spotkał w czerwcu 2017 roku dawną centralę na Borku. W jej miejsce Nacarat Polska Sp. z o.o. buduje osiedle Aleja Dębowa 17-19. O szczegółach pisaliśmy w kwietniu ubiegłego roku.
Materiały inwestora
Właściciela zmieniła również nieruchomość przy ul. Walerego Sławka na Sępolnie. Jest zabudowana dwoma budynkami: biurowym z funkcją magazynową oraz techniczno-mieszkalnym. Ich łączna pow. wynosi 485 mkw. Nieruchomość nie jest objęta planem miejscowym. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego znajduje się na terenie kameralnego, mieszkaniowego zespołu urbanistycznego. Firma chciała początkowo uzyskać 1,7 mln zł netto, ale obniżyła cenę do 1,4 mln zł. Sprzedała grunt we wrześniu 2018 roku. Nie podała otrzymanej kwoty.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA