Poznań: Orange sprzedaje zabytkowy gmach w centrumźródło: Orange Polska

Poznań: Orange sprzedaje zabytkowy gmach w centrum

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Historia budynku położonego przy zbiegu ulicy 23 lutego i alei Marcinkowskiego sięga XVIII wieku. Przeszedł drogę od stylu neorenesansowego do postmodernistycznego. Oferta obejmuje też drugi obiekt, biurowo-mieszkalny.
Orange Polska S.A. dodał do swojej oferty nieruchomość zlokalizowaną przy ul. 23 lutego 26-28/al. Marcinkowskiego 4 na Starym Mieście. Powierzchnia terenu wynosi w sumie 2 880 mkw. (działki o pow. 2 280 i 600 mkw.). Stoją na nim dwa budynki. Jeden to pięciokondygnacyjny obiekt biurowo-mieszkalny o pow. 2 447 mkw. Drugim jest zabytkowy gmach o pow. 6 877 mkw., przeznaczony na cele biurowe. Mieszczą się w nim pomieszczenia open space, gabinety, a także sale konferencyjne i szkoleniowe. Powstał jako dwukondygnacyjna poczta w 1798 roku. W latach 1872-1881 przebudowano go na neorenesansowy budynek z kopułą.
Orange Polska
W 1936 roku Adam Ballenstedt przekształcił go w nowoczesny na tamte czasy sposób, rozdzielając działy: pocztowy i telekomunikacyjny. Ostatnia przebudowa miała miejsce w 1995 roku i za jej sprawą budowla zmieniła styl na postmodernistyczny – informuje właściciel.
Teren jest ogrodzony. Na wewnętrznym dziedzińcu są dostępne miejsca postojowe. Przygotowywany plan miejscowy przewiduje tu zabudowę usługową. Obecny zakłada obowiązek utrzymania/wprowadzenia takiej funkcji tylko na parterze.
Orange Polska
REKLAMA

Inny teren w ofercie za prawie 30 milionów

Orange sprzedaje w Poznaniu jeszcze inne nieruchomości, w tym tę położoną przy Dworcu Głównym – przy ul. Głogowskiej 19 i 19a. W tym przypadku podał cenę – 26 mln zł netto. Teren jest przeznaczony na cele biurowo-usługowe oraz mieszkalne. Firma telekomunikacyjna przewiduje możliwość utworzenia kompleksu usługowo-handlowego o pow. użytkowej ok. 17,5 tys. mkw., wraz z parkingiem na 145 miejsc postojowych.
Na nieruchomość składa się pięć działek o łącznej pow. 5 344 mkw. Znajdują się na nich trzy biurowce z m.in. salami konferencyjnymi i pomieszczeniami open space. Stoją tam jeszcze niezasiedlony budynek mieszkalny i trzy obiekty magazynowe.
Orange Polska
Orange Polska

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA