DODAJ

Wrocław: Centrum Biznesu Wielka – CTE wybuduje biurowiec obok Sky Tower [WIZUALIZACJA]

Biura / Wrocław
Wrocław: Centrum Biznesu Wielka
Mariusz Bartodziej
2018-05-18 13:25:01
Prace budowlane przy ulicy Wielkiej mają ruszyć w przyszłym roku. Budynek zostanie w całości przeznaczony na użytek Grupy CTE.

Spółka CTE Projekt 4, wchodząca w skład Grupy CTE, złożyła 8 maja wniosek o pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowego przy ul. Wielkiej. Powstanie na działce nr 1/3, o powierzchni 2 049 mkw.

Autorami koncepcji od strony plastycznej jest pracownia Robak Piasta Architekci. Za projekt budowlany i wykonawczy odpowiada Tomasz Marhall – mówi nam Andrzej Swoboda, wiceprezes CTE S.A.


Materiały inwestora


Firma się przenosi

Budynek będzie liczył 2 kondygnacje nadziemne i 1 podziemną. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 920 mkw. Inwestor utworzy 20 miejsc parkingowych w garażu oraz 6 na zewnątrz. Prace budowlane zamierza prowadzić w latach 2019-2020.

Siedemdziesiąt procent powierzchni działki jest przeznaczona pod zieleń. Zdecydowana większość istniejących dojrzałych drzew zostanie zachowana – zapowiada Andrzej Swoboda.

Biurowiec będzie w pełni przeznaczony na użytek Grupy CTE, w tym spółki Legal Protection S.A. Obecnie siedziba grupy znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich 28/30.

Materiały inwestora


Deweloper inwestuje jak dotąd przede wszystkim na Maślicach. Jego najnowsza inwestycja to budynek wielorodzinny Rędzińska.

materiały inwestora


Zmiany wokół Sky Tower

W tym rejonie szykują się kolejne inwestycje biurowe i mieszkaniowe. O nowym przedsięwzięciu na terenie Centrum Południowego informowaliśmy w kwietniu.

strona


Natomiast przy zbiegu ulic Wielkiej i Powstańców Śląskich i2 Development S.A. buduje czternastopiętrowy biurowiec Wielka 27. O tej inwestycji pisaliśmy w lutym ubiegłego roku.

mat. inwestora/i2 Development


Natomiast kawałek dalej, przy ul. Powstańców Śląskich 134-138, Orange Polska S.A. sprzedaje zabytkowy gmach, o czym informowaliśmy w marcu.

fot. Mariusz Bartodziej