Oficjalna inauguracja Sky Tower we Wrocławiu (VIDEO)

Oficjalna inauguracja Sky Tower we Wrocławiu (VIDEO)

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
[Wrocław] Sky Tower
adresWrocław, Powstańców Śląskich 95
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA

23 maja odbyła się oficjalna inauguracja Sky Tower, najwyższego kompleksu apartamentowo-handlowego w Polsce. Uroczystość rozpoczął symbolicznym przecięciem wstęgi dr Leszek Czarnecki, pomysłodawca i inwestor kompleksu.

Inaugurację uświetniło swoją obecnością prawie 600 zaproszonych gości m.in. Lech Wałęsa, prof. Leszek Balcerowicz. Otwarto także wystawę poświęconą budowie Sky Tower.

- Bardzo się cieszę, że daliśmy stolicy Dolnego Śląska tak wyjątkowe miejsce. Mam nadzieję, że rychło stanie się jednym z symboli Wrocławia - mówił do zgromadzonych dr Leszek Czarnecki.

- Sky Tower jako nowatorska inwestycja doskonale wpisuje się w wizerunek miasta, które konsekwentnie się rozwija i ma ambicje zostać biznesowym centrum Europy Środkowej - podkreślał. Druga część inauguracji, nieoficjalna, miała miejsce w Operze Wrocławskiej. Najpierw pokazano film o powstaniu Sky Tower, a następnie odbył się koncert orkiestry Roma Sinfonietta pod dyrekcją Ennio Morricone.


W czwartek 24 maja, zostanie otwarta dla klientów trzypoziomowa galeria handlowa w Sky Tower. Tego dnia będzie czynna od godz. 10 do 22. Jest to nowoczesne, multimedialne centrum handlowe, w którym - poza powszechnie znanymi sklepami - znajdzie się nowy, prestiżowy butik z kolekcjami czołowych, polskich projektantów ubrań. Część tej kolekcji będzie miała swoją premierę właśnie w Sky Tower.

Sky Tower w faktach i liczbach:

Postawiony na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia - w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej - kompleks obejmuje trzy elementy: podstawę budynku, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe. Do budowy Sky Tower, z jego charakterystycznym żaglem i wieżą górującą nad panoramą miasta, zużyto ok. 25 tys. ton stali oraz 4 hektary szkła.

REKLAMA

Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 tys. m². Z tego ok. 20 tys. m² to powierzchnia mieszkalna, ulokowana w wieży: od 27 do 48 piętra, oraz w budynku bocznym: między 11 a 19 piętrem. Powierzchnie biurowe zajmują ok. 28 tys. m², a powierzchnia handlowa, przeznaczona dla butików, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje ponad 25 tys. m². W części rekreacyjnej znajduje się SPA, centrum sportowe i medyczne. W Sky Tower znajduje się 1500 miejsc parkingowych.

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA