Niemiecki QIAGEN powiększy swoje Centrum Usług Wspólnych

Niemiecki QIAGEN powiększy swoje Centrum Usług Wspólnych

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Centrum usług wspólnych firmy QIAGEN zdecydowało się na przedłużenie umowy oraz powiększenie powierzchni najmu w Sky Tower. We wstępnych planach QIAGEN miał zatrudniać we Wrocławiu około 100-120 pracowników, jednak okazało się, że centrum rozwija się tak dobrze, że do 200 osób aktualnie pracujących w stolicy Dolnego Śląska wkrótce dołączą kolejni nowi pracownicy.
Po podpisaniu umowy oraz pozyskaniu nowej powierzchni QIAGEN zajmuje obecnie 3500 mkw. 
QIAGEN od dwóch lat zajmował powierzchnię biurową w części biurowej Sky Tower. Ze względu na rozwój firmy najemca zdecydował się na powiększenie swojej wrocławskiej lokalizacji. 3 500 mkw. które teraz zajmie QIAGEN, co sprawia, że ta niemiecka firma stanie się jednym z największych najemców Sky Tower.
REKLAMA
Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która to pracowała przy ściągnięciu QIAGEN do Wrocławia ma nadzieję, że uda się nakłonić tego inwestora do utworzenia we Wrocławiu także centrum badawczo-rozwojowego.
O inwestorze:
QIAGEN jest liderem na rynku technologii innowacyjnych oraz wiodącym dostawcą odczynników i sprzętu wykorzystywanego w badaniach RNA, DNA i białek. 
Firma QIAGEN powstała w Niemczech w 1984 roku. Dziś zatrudnia ok. 4600 osób w 35 krajach świata. 
QIAGEN Business Services (QBS) jako centrum usług wspólnych dla spółek firmy QIAGEN powstało pod koniec 2012 roku we Wrocławiu. Centrum zatrudnia obecnie ponad 200 pracowników głównie na stanowiskach księgowych w działach Accounts Payable, Accounts Receivable oraz General Ledger. QBS to jednak nie tylko księgowość, ale również Controlling, Customer Care, e-Commerce, Software Development, Human Resources, Logistics, Marketing Excellence, Global KPI & Production Planning, Procurement, Quality Assurance i Service Solutions.
Produkuje przede wszystkim materiały eksploatacyjne, ale też maszyny diagnostyczne. Roczny przychód to około 1,2 mld dolarów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA