[Wrocław] SSC MAHLE we Wrocławiu już działa. Za co będzie odpowiadał oddział światowej korporacji?fot. Orzech

[Wrocław] SSC MAHLE we Wrocławiu już działa. Za co będzie odpowiadał oddział światowej korporacji?

REKLAMA
We Wrocławiu otworzyło się MAHLE Shared Services Poland Sp. z o.o., którego głównym zadaniem będzie obsługa grupy MAHLE w Europie, w obszarach procesów IT oraz finansów. Wciąż trwa rekrutacja wrocławskich specjalistów.
Wrocławskie biuro MAHLE będzie również ściśle współpracowało z innymi zakładami w Polsce: Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim. Już dziś pracuje tam około 6000 osób. W samym Wrocławiu, do końca roku pracę znajdzie jeszcze 100 wysokiej klasy specjalistów z obszaru IT i finansów.
MAHLE na świecieMAHLE jest wiodącym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, oferuje unikalne rozwiązania w dziedzinie silników, filtracji, elektryki/mechatroniki oraz układów chłodzenia. Jako światowy potentat w świecie technologii bierze aktywny udział w sportach motorowych – zarówno w wyścigach Formuły 1, jak i wyścigu Le Mans. Innowacyjne produkty MAHLE są wykorzystywane w urządzeniach stacjonarnych i maszynach samobieżnych, a także w transporcie kolejowym, morskim i podczas lotów w przestrzeni kosmicznej. 50% samochodów na świecie posiada komponent produkcji MAHLE. 
Firma obecnie posiada około 170 zakładów produkcyjnych i 15 głównych centrów badawczo-rozwojowych. Na świecie zatrudnia 77000 pracowników. W Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne i Centrum R&D.
Wrocławskie MAHLENiemiecki koncern MAHLE zdecydował, że to właśnie Wrocław jest najlepszym miejscem, które będzie odpowiadało za obsługę europejskich oddziałów firmy. Decyzja o lokalizacji nie jest przypadkowa, ponieważ dzięki niej będzie możliwa bliska współpraca również z prężnie działającymi zakładami w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim. 
Głównym zadaniem MAHLE SSC będzie ścisła kooperacja z centralą znajdującą się w Stuttgarcie. Do kluczowych obowiązków wrocławskiego oddziału z zakresu finansów będzie należało wspieranie działalności MAHLE w Niemczech, Czechach i Hiszpanii. Natomiast specjaliści IT będą odpowiadać za wsparcie informatyczne dla całego obszaru Europy. 
Głównymi zadaniami, które stoją przed SSC MAHLE to: ujednolicenie procesów, insourcing księgowości w Grupie. Zatrudnieni eksperci od finansów i księgowości będą odpowiadali również za konsolidację i standaryzację procesów finansowych, a także za zwiększenie jakości i wydajności tych procesów w europejskich strukturach finansów.
Natomiast specjaliści IT skupią się m.in. nad ujednoliceniem procesów IT, konsolidacją i standaryzacją procesów, zwiększenie zdolności i wydajności usług w Europie, poprawą jakości usług Service Desk oraz poprawą opłacalności i jakości usług IT w zakresie zarządzania aplikacjami biznesowymi (głównie SAP ERP) oraz zarządzania infrastrukturą IT (administracja serwerów w środowisku Windows, LAN/WAN, administracja systemów baz danych).
Rekrutacja trwaOd paru miesięcy trwa intensywna rekrutacja wysokiej klasy ekspertów, którzy specjalizują się w rachunkowości, księgowości, finansach czy SAP-ie. Osoby, które są zainteresowane pracą powinny również biegle posługiwać się językiem angielskim. Znajomość drugiego, dodatkowego języka jest dużą zaletą. Wrocławskie centrum biznesowe MAHLE, które obsługuje oddziały z całej Europy, jest środowiskiem międzynarodowym, dlatego znajomość języków jest tak pożądana. Zwłaszcza, że zatrudniani są nie tylko Polacy, ale specjaliści z wielu krajów. 
SSC MAHLE na swoją siedzibę wybrało ultranowoczesny biurowiec w ścisłym centrum Wrocławia – Nicolas Business Center – tuż przy Rynku. Biurowiec jest innowacyjny i wysokiej klasy, spełniający najwyższe standardy. Doskonałe miejsce dla nowoczesnego centrum usług wspólnych MAHLE.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA