Fińska firma Oras rozbuduje swoje Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiufot. Jakub Zazula

Fińska firma Oras rozbuduje swoje Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna zagraniczna firma mocno stawia na stolicę Dolnego Śląska i zdecydowała się na rozwój swojego polskiego oddziału. Fińska firma Oras rozbudowuje Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu.
Oras to duży, fiński producent armatury łazienkowej i baterii kuchennych. Specjalizuje się w nowoczesnych, bezdotykowych rozwiązaniach z zakresu tzw. inteligentnego domu, które m.in. pozwalają oszczędzać wodę. Firma wiąże z Wrocławiem swoje dalsze plany rozwoju.
- Wystartowaliśmy dość intensywnie, rekrutując w kluczowych dla działalności naszego centrum obszarach, takich jak obsługa klienta, finanse i HR i tym samym zakończyliśmy pierwszy etap rozwoju. Jako stosunkowo młode centrum nie wykluczamy, że w przyszłości będziemy poszukiwać nowych pracowników. W doborze kandydatów do pracy kluczowe są dla nas kompetencje, wysoka kultura pracy i przede wszystkim świetna znajomość języków obcych. To właśnie te cechy przekonały zarząd spółki do inwestycji we Wrocławiu i w przyszłości z pewnością stworzą nam tu znakomite możliwości do dalszego rozwoju - informuje Paweł Frąckiewicz, SSC Manager w Oras.
Już w połowie 2021 r. Oras planuje powiększyć swoje biuro we Wrocławiu. Polski oddział Oras, znajdujący się we Wrocławiu działa od 2020 roku i znajduje się w Spaces Wroclavia. Teraz firma zdecydowała się na ulokowanie we Wrocławiu także swojego centrum obsługi klienta. W tym celu zdecydowała się wynająć 540 mkw. powierzchni biurowej w biurowcu Sagittarius Business House należącym do Warburg-HIH Invest Real Estate.
REKLAMA
- Miło nam powitać nowego najemcę. Transakcja ta pokazuje, że nasza nieruchomość i jej lokalizacja spełnia potrzeby międzynarodowych korporacji. Obecnie w budynku dostępnych zostało już tylko 11,5% wolnej powierzchni - mówi Malte Wallschläger, Head of Asset Management International w Warburg-HIH Invest Real Estate.
W transakcji firmę Oras wspierała międzynarodowa firma doradcza Savills.
- Oras skorzystał z możliwości, jakie stworzył rozwój rynku biur typu flex, czyli coworków i biur serwisowanych. Dzięki temu firma była w stanie w bardzo krótkim czasie uruchomić około 40 stanowisk pracy. W połowie tego roku najemca przeprowadzi się do innego budynku, gdzie już długoterminowo zajmie powierzchnię biurową odpowiadającą jego aktualnym potrzebom aranżacyjnym. Wrocław jako dojrzały rynek biurowy pozwolił nam na zaproponowanie naszemu klientowi kilku scenariuszy rozwoju jego centrum usług wspólnych, z których mógł wybrać najbardziej optymalny dla siebie pod kątem finansowym, funkcjonalnym i HR-owym - podkreśla Bartosz Plewa z wrocławskiego oddziału firmy doradczej Savills.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA