Wrocław: Olympus otwiera centrum usług wspólnych we wrocławskim Retro Office Housefot. investphoto.pl

Wrocław: Olympus otwiera centrum usług wspólnych we wrocławskim Retro Office House

Orzech
Orzech
REKLAMA

Olympus, wiodący globalny producent technologii dla systemów medycznych, rozwiązań naukowych i aparatów cyfrowych, otwiera we Wrocławiu nową spółkę: Olympus Business Services Europe (OBSE). Spółka będzie pełnić rolę centrum usług wspólnych dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Dzięki inwestycji firmy Olympus, we Wrocławiu w perspektywie średniookresowej, powstanie 300 nowych miejsc pracy.


Siedziba nowej spółki mieści się w dogodnej lokalizacji w niedawno ukończonym biurowcu Retro Office House w centrum Wrocławia. Funkcję dyrektora zarządzającego nowego centrum usług wspólnych będzie pełnić od 1 sierpnia Agnieszka Orłowska, która wcześniej kierowała wrocławskim centrum biznesowym firmy Google. Otwarcie nowej filii Olympus w dynamicznie rozwijającej się lokalizacji do prowadzenia biznesu, jaką jest Wrocław, zaowocuje utworzeniem w perspektywie średniookresowej do 300 nowych i międzynarodowych miejsc pracy.


Posiadając ponad 30 biur w regionie EMEA, firma Olympus staje przed coraz większym wyzwaniem związanym z różnorodnością procesów administracyjnych funkcjonujących w poszczególnych oddziałach. Firma podjęła decyzję o scentralizowaniu i uproszczeniu wybranych procesów, które zostaną przeniesione do centrum usług wspólnych, powstającym we Wrocławiu. Na terenie Polski działa już filia Olympus Polska Sp. z o.o. (OPL), która powstała ponad 20 lat temu i ma siedzibę w Warszawie. Teraz, wraz z powstaniem we Wrocławiu nowej filii OBSE, na mapie Polski pojawi się dodatkowo ważny ośrodek dla międzynarodowych operacji biznesowych firmy.


Powstające nowe centrum usług wspólnych OBSE pomoże w standaryzacji i optymalizacji działań związanych z obsługą administracyjną w całym regionie EMEA, w obszarach związanych z finansami, zarządzaniem łańcuchem dostaw, wsparciem sprzedaży i zasobami ludzkimi. Jednocześnie jego celem jest scentralizowanie know-how, optymalizacja efektywności realizowanych procesów, zwiększenie konkurencyjności oraz poprawa jakości usług świadczonych dla klientów wewnętrznych i zewnętrznych.


Decyzja ta, pozwoli nam, zwiększyć dokładność i szybkość realizacji naszych codziennych działań biznesowych – mówi Stefan Kaufmann, dyrektor wykonawczy w firmie Olympus Europa SE & Co. KG. – Jest to również jeden z elementów wspierania naszej ogólnej misji sprawiania, że życie ludzi staje się zdrowsze, bezpieczniejsze i szczęśliwsze.


Cieszymy się na ścisłą współpracę z miastem Wrocław – mówi Tomasz Mrzygłód, dyrektor zarządzający w firmie Olympus Polska Sp. z o.o. – Oprócz naszej inwestycji gospodarczej w regionie, chcemy także angażować się tu lokalnie i kulturowo. Olympus planuje zorganizowanie we Wrocławiu na początku 2019 roku jednej ze swoich najbardziej rozpoznawalnych imprez: Perspective Playground – Interaktywnej wystawy sztuki, która oferuje odwiedzającym możliwość przetestowania sprzętu fotograficznego Olympus, poznania różnych działów biznesowych naszej firmy a nawet zaprojektowania własnych graficznych światów – dodaje.


Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA