Rusza budowa biurowca tuż przy Capitolu. Będzie w stylu retrofot. Tomasz Matejuk

Rusza budowa biurowca tuż przy Capitolu. Będzie w stylu retro

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
LC Corp zaczyna budowę biurowca Retro Office House przy ulicy Piłsudskiego. – Inspiruje nas innowacyjny wymiar wrocławskiej architektury początku XX wieku – tłumaczy inwestor.
W czwartek 1 września ruszają prace przy budowie kompleksu biurowo-usługowego na działce pomiędzy ulicami Piłsudskiego, Komandorską i Bogusławskiego – tuż przy Teatrze Muzycznym Capitol. 
Jak zapowiadają przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, inwestor robót – firma LC Corp Invest – wprowadzi ograniczenia w ruchu pieszym po stronie inwestycji oraz wyłączy jeden kierunek ruchu na ulicy Komandorskiej.  
Nie będzie można przejechać od ul. Swobodnej do ul. Piłsudskiego. Drugi kierunek ruchu będzie utrzymany. Utrudnienia potrwają do końca października – wyjaśnia Ewa Mazur, rzecznik prasowy ZDiUM-u. 
fot. Tomasz Matejuk
REKLAMA

Biurowiec w stylu retro

O tej inwestycji szerzej pisaliśmy w połowie lipca. Firma należąca do Leszka Czarneckiego wybuduje przy ulicy Piłsudskiego kompleks Retro Office House.
Obiekt zaprojektowała pracownia Kuryłowicz&Associates. Biurowiec będzie miał 6 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, a łączna powierzchnia najmu wyniesie 20 700 metrów kwadratowych. Na parterze znajdą się lokale usługowo-handlowe, a na wyższych piętrach biura. W budynku powstanie też patio i podziemny parking na 155 miejsc.

Retro Office House to wielki krok na drodze ku przywróceniu pełnej świetności ul. Piłsudskiego, która od kilku lat ulega pozytywnym zmianom, zapoczątkowanym przez remont Dworca Głównego PKP. Inspiruje nas innowacyjny wymiar wrocławskiej architektury początku XX wieku. Łączymy tę wspaniałą tradycję z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie technologii, formy i użyteczności. To właśnie stanowi istotę Retro Office House. Przywracamy prestiż. Na zawsze – zachwala inwestor.

Pierwotnie w tym miejscu miało powstać Centrum Metropol z hotelem sieci Hilton. Pod koniec 2014 roku irlandzka spółka McCarthy Harte, która miała zrealizować tę inwestycję, zdecydowała się jednak na sprzedaż nieruchomości. Wiosną 2015 roku teren kupiła firma należąca do Leszka Czarneckiego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA