[Wrocław] Biurowiec jak z przedwojennego Wrocławia. Leszek Czarnecki buduje przy Capitolu [WIZUALIZACJE]źródło: mat. inwestora

[Wrocław] Biurowiec jak z przedwojennego Wrocławia. Leszek Czarnecki buduje przy Capitolu [WIZUALIZACJE]

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Budowa Retro Office House, czyli biurowca przy zbiegu ulicy Piłsudskiego i Komandorskiej nabiera tempa. – Chcemy nawiązać do tradycji wrocławskiej architektury z początków ubiegłego wieku – mówią przedstawiciele inwestora.
O planach budowy biurowca Retro Office House przy ulicy Piłsudskiego donosiliśmy w lipcu. Inwestor – należąca do Leszka Czarneckiego wrocławska firma deweloperska LC Corp – właśnie oficjalnie zaprezentował całe przedsięwzięcie.
Będzie to obiekt niebanalny, wpisujący się w architekturę Wrocławia, chcielibyśmy, żeby stał się jedną z wizytówek naszego miasta – podkreśla Dariusz Niedośpiał, prezes zarządu spółki.
mat. inwestora
Pierwotnie w tym miejscu miało powstać Centrum Metropol z hotelem sieci Hilton. Pod koniec 2014 roku irlandzka spółka McCarthy Harte, która miała zrealizować tę inwestycję, zdecydowała się jednak na sprzedaż nieruchomości. Wiosną 2015 roku teren kupiła firma Leszka Czarneckiego.
Uznaliśmy, że to jedno z najciekawszych miejsc we Wrocławiu pod kątem budowy biurowca – tłumaczy Tomasz Wróbel, członek zarządu LC Corp.
Obecnie na placu budowy trwa zabezpieczenie wykopu. Prace idą zgodnie z planem, a już w przyszłym miesiącu rozpoczną się roboty ziemne. Bryła budynku w docelowym kształcie widoczna będzie w połowie 2017 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2018 roku.
Już teraz projekt cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców – dodaje Tomasz Wróbel.
Budynek będzie miał 6 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Powierzchnia biurowa zajmie około 18 200 metrów kwadratowych, a  usługowo-handlowa 2 600 metrów kwadratowych. Zaplanowano także 155 miejsc parkingowych zlokalizowanych na poziomie -1. 
Jedno piętro to 4100 metrów kwadratowych powierzchni. Powstaną też dwa patia o powierzchni 400 i 800 metrów kwadratowych – wylicza Wróbel.

mat. inwestora

Biurowiec jak z lat 20-tych ubiegłego wieku

Przedstawiciele inwestora zapowiadają, że budynek będzie nawiązywał do tradycji przedwojennego Wrocławia. Chodzi przede wszystkim o nawiązania w elewacji, która będzie z betonu.
Beton to wciąż awangardowy materiał elewacyjny – podkreśla Ewa Kuryłowicz z renomowanej pracowni Kuryłowicz &Associates, która zaprojektowała Retro Office House.

Wewnątrz ma być z kolei na wskroś nowocześnie, obiekt będzie spełniał najwyższe standardy i zamierza zdobyć certyfikację BREEAM.
mat. inwestora
Jak dodaje Ewa Kuryłowicz, architekci przy projektowaniu budynku starali się zrozumieć ten konkretny fragment miasta i przebiegające tędy szlaki komunikacyjne.
Oczywiście nie brakuje nawiązań do sąsiadującego z naszym biurowcem Teatru Muzycznego Capitol. To nawiązania poprzez detale architektoniczne czy jedno z dwóch wejść  to od strony ulicy Piłsudskiego  znajdujące się w podcieniu, który jest z kolei kontynuacją podcienia w Capitolu – tłumaczy prof. Kuryłowicz.
Retro Office House to – jak podkreślają przedstawiciele inwestora – także kolejny krok na drodze do przywrócenia dawnej świetności ulicy Piłsudskiego. 
– Wierzymy, że nasza inwestycja będzie kolejnym miejscem, które doskonale wpisze się w centrum miasta. Bardzo wygodne połączenia komunikacyjne i sąsiedztwo obiektów handlowo-usługowych zapewnią komfort pracy w naszym biurowcu. Retro Office House, będzie idealnym miejscem dla działania każdej firmy, która wynajmie w nim biuro – zapewnia Piotr Pirogowicz, dyrektor ds. najmu w LC Corp.  

Obok buduje PZU

W bezpośrednim sąsiedztwie Retro Office House – po drugiej strony ulicy Komandorskiej – swój biurowiec buduje z kolei PZU.
fot. Jakub Zazula
Komandorska 12 (to oficjalna nazwa tej inwestycji) powstaje przy zbiegu ulicy Komandorskiej i Bogusławskiej od połowy 2015 roku.
Będzie to biurowiec klasy A, realizowany zgodnie z wymogami zielonego certyfikatu LEED Gold. Łączna powierzchnia najmu wyniesie około 4 000 metrów kwadratowych na sześciu kondygnacjach naziemnych. 
– Komandorska 12 to nowy adres na biznesowej mapie Wrocławia. Najemcom proponujemy nowoczesne powierzchnie biurowe o najwyższym standardzie, w centrum miasta – komentuje Katarzyna Krokosińska, kierująca wrocławskim oddziałem JLL, odpowiedzialnym za komercjalizację biurowca.
 Obiekt zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2016 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...
Ericsson zwiększy zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Krakowie i Łodzi
Szwedzki koncern Ericsson zwiększa zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Polsce, które zn...
NOYEN rozbudowuje swoją fabrykę w Lublinie i zwiększa produkcję
W najbliższych dniach rozpocznie się rozbudowa infrastruktury firmy NOYEN znajdującej się w Lublinie...
Chiński gigant inwestuje pod Wrocławiem
Chiński gigant z branży EMS zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na ter...
Tunel w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy gotowy. Kiedy nim pojedziemy? [FILM]
Roboty budowlane na ursynowskim odcinku drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów...
White Stone planuje wielką inwestycję na warszawskich Bielanach
Grupa White Stone zakupiła drugą część gruntów na Bielanach w sąsiedztwie Huty Warszawa, przy stacji...
Pierwsze symptomy ożywienia na wrocławskim rynku biurowym po II kwartale 2021 r.
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowała pierwsze półrocze 2021 roku na wrocław...
W Warszawie trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w UE [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...
Rosyjscy miliarderzy zainwestują kolejne miliony euro w budowę następnej fabryki na Dolnym Śląsku
Rosyjscy miliarderzy, właściciele koncernu Technonicol Corporation, największego w Rosji i Euro...
80 milionów euro i ponad 1000 miejsc pracy. Hiszpański Persan inwestuje pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja produkcyjna pod Wrocławiem. Hiszpańska firma Persan wybuduje we Wróblowica...