Leszek Czarnecki wychodzi z branży nieruchomości

Leszek Czarnecki wychodzi z branży nieruchomości

Orzech
Orzech
REKLAMA
Po sprzedaży LC Corp, jej główny akcjonariusz, wrocławski miliarder, jeden z najbogatszych Polaków Leszek Czarnecki (numer sześć listy najbogatszych Polaków, jego majątek jest wyceniany na ponad 3,5 mld zł) przez co najmniej trzy lata nie będzie działał w branży nieruchomości.
Czarnecki i zależne od niego spółki podpisały z konsorcjum domów maklerskich (Mercurius Dom Maklerski, mBank i Trigon Dom Maklerski.) umowę dotyczącą plasowania akcji dewelopera w transakcjach pakietowych. Biznesmen chce sprzedać pełny pakiet akcji w spółce LC Corp. Wartość transakcji może przekroczyć 470 mln zł.
Sprzedającym jest formalnie konsorcjum, na które składają się Leszek Czarnecki, LC Corp BV, Getin Noble Bank i Open Life TU Życie łącznie z Open Finance.
REKLAMA
Miliarder kontroluje obecnie 229 mln akcji, co daje mu 51,17 proc. głosów na walnym. Akcje mają być sprzedawane na warszawskiej giełdzie w drodze transakcji pakietowych (po cenie sprzedaży nie niższej niż 2,05 zł za jedną akcję).
Leszek Czarnecki zobowiązał się, że w przypadku zawarcia transakcji dotyczącej sprzedaży pakietu kontrolnego LC Corp będącego w posiadaniu LC Corp BV (spółka prawa holenderskiego), przez trzy lata nie będzie w Polsce tworzyć żadnej firmy działającej w branży deweloperskiej. 

W 2016 roku grupa LC Corp wypracowała 113 mln zł zysku notując ponad pół miliarda złotych sprzedaży.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA