DHL zwiększa powierzchnię w Prologis Park Dąbrowa do 44 600 m²

DHL zwiększa powierzchnię w Prologis Park Dąbrowa do 44 600 m²

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Prologis, Inc., wiodący właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, ogłosił, że w trzecim kwartale wynajął dodatkowe 10 800 metrów kwadratowych w Prologis Park Dąbrowa firmie DHL, należącej do czołowej grupy z branży kurierskiej i logistycznej – Deutsche Post DHL.

 

W pierwszym kwartale firma DHL wynajęła w Prologis Park Dąbrowa 33 800 metrów kwadratowych. Z dodatkową powierzchnią firma zajmuje obecnie 44 600 metrów kwadratowych w budynkach 2, 3 i 4.

 

DHL jest jednym z największych klientów Prologis na świecie. Dzięki tej transakcji firma wynajmuje łącznie ponad 1,1 miliona metrów kwadratowych powierzchni w centrach dystrybucyjnych Prologis znajdujących się w Europie, Azji i Ameryce Północnej. 

 

„Strategiczna lokalizacja Prologis Park Dąbrowa Górnicza oraz wysoce wykwalifikowana kadra okazały się doskonałą bazą dla działań naszych klientów w południowej Polsce”, powiedział Michał Czarnecki, Vice President Leasing and Development Prologis na Polskę. „Nasz park w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, czego dowodem jest fakt, że dysponujemy już tylko jednym wolnym modułem o powierzchni 6 200 metrów kwadratowych.”

 

CBRE, wiodąca światowa firma doradcza w sektorze nieruchomości komercyjnych, pośredniczyła w zawarciu tej transakcji.

REKLAMA

 

Patrick Kurowski, Head of Industrial & Logistics w CBRE w Polsce, powiedział: „Umowa najmu z DHL jest jedną z największych transakcji na polskim rynku magazynowym, co świadczy o sile gospodarczej południowej Polski. Udało nam się zrealizować transakcję z wiarygodnym partnerem z branży deweloperskiej oraz wynegocjować idealne warunki najmu powierzchni handlowej dla naszego Klienta. Ta transakcja najmu jest również dowodem na to, że stały rozwój infrastruktury zwiększa wartość i atrakcyjność regionalnych centrów dystrybucyjnych dla klientów z branży logistycznej w Polsce.”

 

Prologis Park Dąbrowa to wysokiej jakości centrum dystrybucyjne obejmujące dziesięć budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni wynoszącej 144 000 metrów kwadratowych. W bliskim sąsiedztwie parku przebiega wiele ważnych szlaków komunikacyjnych, takich jak droga szybkiego ruchu S1 zapewniająca bezpośrednie połączenie z autostradą A4 i Międzynarodowym Portem Lotniczym w Pyrzowicach. Dąbrowa Górnicza ma także rozległą sieć kolejową, zapewniającą połączenie z linią Warszawa-Katowice (VI korytarz paneuropejski) oraz pobliskim terminalem Linii Hutniczej Szerokotorowej w Sławkowie.

 

Klientami parku również są: 7R Solution, ABRA, ANL, Euro-Pegaz Logistyka, FIEGE, GTX HANEX PLASTIC, Kamis, Magna Automotive Poland, Premium oraz Rhenus Contract Logistics.

 

Z czterema parkami logistycznymi (24 budynki) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 471 000 metrów kwadratowych (stan na 30 czerwca 2012 roku) Prologis jest największym dostawcą nieruchomości dystrybucyjnych na Górnym Śląsku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA