Stokrotka rozkwitnie w Prologis Park Teresin nowa umowa najmu ponad 27 tys. metrów kwadratowych

Stokrotka rozkwitnie w Prologis Park Teresin nowa umowa najmu ponad 27 tys. metrów kwadratowych

mazowieckie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych poinformował dzisiaj, o podpisaniu w czwartym kwartale 2012 roku nowej umowy najmu 27 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Teresin z firmą Stokrotka, właścicielem sieci supermarketów spożywczych i delikatesów w całej Polsce, która wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia SA. Międzynarodowa firma doradcza CBRE pośredniczyła w zawarciu umowy.

 

Stokrotka zajmie cały Budynek 2 o łącznej powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych, z czego ponad 5 000 metrów kwadratowych będzie stanowić chłodnia. Tą transakcją Stokrotka rozpoczęła tworzenie własnej ogólnopolskiej sieci dystrybucji, która będzie realizować ponad 90% wszystkich dostaw.

 

„Chcąc zapewnić najwyższą jakość i dostępność towarów oraz podnieść efektywność operacyjną budujemy własne zaplecze logistyczne, które pozwoli nam nabywać zdecydowaną większość towarów bezpośrednio od producentów, a nie tak jak dotychczas od dystrybutorów.” – powiedział Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotki. – „Oferta firmy Prologis była w stanie spełnić wszystkie nasze wymagania. Co ważne profesjonalne podejście Prologis w zapewnieniu specjalnych, niezbędnych w branży spożywczej udogodnień były dla nas dodatkowymi argumentami.”

 

„Cieszymy się z kontynuacji naszej długoletniej współpracy z Grupą Handlową Emperia SA oraz z możliwości wykorzystania wiedzy i doświadczenia, które zdobyliśmy realizując projekty dla firm z branży spożywczej.” – powiedziała Emilia Szyszka, Leasing Manager Prologis na Polskę. –  „Przy zdobyciu tego kontraktu, poza strategiczną lokalizacją, liczyły się także natychmiastowa dostępność i optymalna operacyjność obiektu oraz elastyczność w dostosowaniu budynku do potrzeb klienta”.

 

REKLAMA

„Bardzo się cieszymy, że służąc doświadczeniem i naszą wiedzą mogliśmy doradzać w wyborze optymalnej lokalizacji na główne zaplecze logistyczne dla firmy Stokrotka. Największym wyzwaniem w trakcie realizacji tej transakcji był bardzo napięty harmonogram dotyczący wyboru centrum dystrybucyjnego, podpisania umowy najmu jak i terminu dostarczenia dostosowanej do potrzeb Stokrotki powierzchni magazynowej. Prologis jest partnerem, który sprostał wszystkim wymaganiom i zaoferował dogodne warunki najmu dla nowego najemcy” – powiedziała Beata Hryniewska, Dyrektor w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych w CBRE.

 

Prologis Park Teresin składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni około 160 000 metrów kwadratowych. Park zlokalizowany jest około 40 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, przy drodze międzynarodowej E30 oraz w bliskiej odległości od Węzła Wiskitki autostradę A2 z drogą nr 50. Park posiada dostęp do własnej bocznicy kolejowej, która zapewnia bezpośrednie połączenie z linią kolejową prowadzącą z Europy Zachodniej do krajów bałtyckich i Rosji.

 

Klientami Prologis Park Teresin są między innymi firmy: DHL, Ebrex Polska, Fiege, NTA, Schenker i Viva Manufacturing.

 

Portfolio Prologis w regionie Warszawy składa się z siedmiu parków dystrybucyjnych (35 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 700 000 metrów kwadratowych zlokalizowanych w Warszawie, Jankach, Nadarzynie, Błoniu, Teresinie i Sochaczewie (stan na dzień 30 września 2012 r.).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA