Prologis podsumowuje pierwszy kwartał w Europie Środkowo-Wschodniej

Prologis podsumowuje pierwszy kwartał w Europie Środkowo-Wschodniej

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Prologis, Inc. (NYSE: PLD), wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, ogłosił wyniki działalności w pierwszym kwartale 2014 roku w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE).

 

Wynajem powierzchni

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2014 roku Prologis wynajął niemal 300 000 metrów kwadratowych, o 30 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Transakcje zawarte w Polsce stanowiły 44 procent wszystkich umów najmu zawartych przez dewelopera w regionie.

 

Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 105 000 metrów kwadratowych i przedłużył umowy o łącznej powierzchni ponad 154 200 metrów kwadratowych. Pozostałą cześć stanowiły umowy krótkoterminowe.

 

Inwestycje

REKLAMA

W pierwszym kwartale Prologis rozpoczął budowę trzech nowych obiektów o łącznej powierzchni 56 400 metrów kwadratowych, w tym:


  • Prologis Park Wrocław V DC5 – budynek spekulacyjny o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych;

  • Prologis Park Wrocław III DC1 – budynek spekulacyjny o powierzchni 18 200 metrów kwadratowych;

  • Prologis Park Szczecin DC2 – budynek typu build-to-suit o powierzchni 11,200 metrów kwadratowych dla firmy Prime Cargo.

 

Ponadto Prologis nabył od firmy Centaurus Logistics S.á.r.l. budynek dystrybucyjny Prague Modletice D1, o powierzchni 16 000 metrów kwadratowych, położony w praskiej strefie D1. Obecnie obiekt nosi nazwę Prologis Park Prague D1 West II.

 

”Rosnący popyt na wybranych rynkach w regionie w minionym kwartale doprowadził do silnego wzrostu w wynajmie powierzchni dystrybucyjnych, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego” – powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director na Europę Środkowo-Wschodnią. „Jesteśmy w dalszym ciągu skoncentrowani na zwiększaniu poziomu zajętości w naszym portfolio, jak również na nowych inwestycjach i przejęciach na kluczowych rynkach zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.”

 

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2014 roku).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA