Palety LPR w magazynach Prologis w Błoniu i Poznaniu

Palety LPR w magazynach Prologis w Błoniu i Poznaniu

mazowieckie/wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Prologis, Inc. (NYSE: PLD), wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu przez firmę LPR La Palette Rogue, oddział Euro Pool System, największego usługodawcy w dziedzinie logistyki na europejskim rynku opakowań zwrotnych i wielokrotnego użytku, dwóch nowych umów najmu o całkowitej powierzchni 7 600 metrów kwadratowych w parkach Prologis w Błoniu i Poznaniu. W zawarciu umów najmu pośredniczyli konsultanci Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych Jones Lang LaSalle.

 

Nowe transakcje obejmują:


  • 3 740 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w budynku 7 na terenie Prologis Park Błonie, zlokalizowanym w pobliżu trasy E30, w odległości 25 kilometrów na zachód od Warszawy;


  • 3 599 metrów kwadratowych w budynku 3 w Prologis Park Poznań, położonym bezpośrednio przy drodze ekspresowej S11, w sąsiedztwie autostrady A2, 15 kilometrów na zachód od centrum Poznania.

 

„Szukaliśmy dwóch magazynów – jednego w pobliżu stolicy, drugiego z doskonałym połączeniem drogowym z Europą Zachodnią” – powiedział Amadeu Remane, General Manager LPR w Polsce – „Strategiczna lokalizacja i wysoka jakość obiektów Prologis w pełni spełniły nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się na rozbudowę naszej sieci dystrybucyjnej w oparciu o oferowane przez nich rozwiązania.”

 

REKLAMA

„Nowe umowy podkreślają umiejętność odpowiadania na potrzeby klientów i dostarczania efektywnych rozwiązań logistycznych” – powiedziała Emilia Szyszka, leasing manager Prologis w Polsce. – „Jest nam miło powitać firmę LPR w nowych obiektach i mamy nadzieję, że jest to początek wieloletniej współpracy.”

 

„Powierzchnia wynajęta przez La Palette Rouge będzie pełnić rolę centrum dystrybucyjnego na Polskę oraz Europę Zachodnią. Firma dopiero zaczyna działalność w naszym kraju, dlatego bardzo cieszymy się, że Prologis spełnił oczekiwania La Palette Rouge i tym samym umożliwił jeszcze sprawniejszą obsługę jej kontrahentów” – komentuje transakcję Paulina Dziubińska, Starszy Konsultant Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych Jones Lang LaSalle w Polsce.

 

Euro Pool System wynajmuje 41 400 metrów kwadratowych w czterech parkach Prologis w Czechach, Niemczech, Hiszpanii i na Węgrzech. Firma jest klientem Prologis w Europie od 2011 roku.

 

Z portfolio ponad 1,9 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Polsce (stan na 30 czerwca 2013 roku).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA