Belgijska firma Katoen Natie zwiększa powierzchnię magazynową pod Wrocławiemźródło: Prologis

Belgijska firma Katoen Natie zwiększa powierzchnię magazynową pod Wrocławiem

REKLAMA
W związku z rozwojem działalności globalny operator logistyczny Katoen Natie wynajął kolejne 8 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parku Prologis Park Wrocław V. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Katoen Natie to globalny operator logistyczny z siedzibą w Belgii. Posiada ponad 5 mln mkw. powierzchni magazynowej w 160 lokalizacjach na całym świecie. Pod Wrocławiem jest zlokalizowana druga platforma logistyczna, świadcząca usługi dla jednej z sieci handlowych. Pierwszą lokalizacją Grupy w Polsce jest Kutno, gdzie w 2019 roku Katoen Natie zakupił obiekty logistyczne o powierzchni 40 tys. mkw. wraz z 42 silosami.
- Cieszymy się, że możemy wspierać Katoen Natie w dalszej ekspansji w ramach umowy podpisanej na początku roku. Doskonałe połączenia drogowe i bezpośrednie sąsiedztwo autostrad A4 i A8 były jednym w ważniejszych argumentów stojących za znacznym zwiększeniem powierzchni w obiekcie, w którym nasz klient zajmował dotychczas 16 tys, mkw. – mówi Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield Polska.
REKLAMA
Prologis Park Wrocław V to najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne w okolicy Wrocławia o powierzchni 182 303 mkw. Ulokowane 3 km. na południowy zachód od Węzła Bielańskiego, pomiędzy autostradą A4 a drogą E261, przylega do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych. Prologis Park Wrocław V spełnia wszystkie wymagania ochrony środowiska, bezpiecznego i wygodnego składowania towarów. Zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania umożliwiające oszczędzanie ciepła i energii zarówno w magazynach, jak i w biurach.
- To ogromna satysfakcja, gdy wieloletni klient decyduje się na rozszerzenie działalności w naszym Parku. Decyzja Katoen Natie dla nas powód do dumy, a jednocześnie dowód na to, że wysoka jakość nieruchomości logistycznych i partnerskie podejście w codziennych działaniach to połączenie, które sprawdza się w oczach naszych klientów – mówi Michał Czarnecki, VP, Head of Capital Deployment & Leasing, Prologis.
Źródło: Cushman & Wakefield

Komentarze (1)

Napisz komentarz
paraphrasingservice(gość)
I'm a university student studying for my post graduate. I have been using https://www.paraphrasingservice.com/ since my undergraduate degree and all through my time during university. The service is always there for me, always has writers available to complete my task and I have developed quite a nice relationship with many members of their staff.
REKLAMA