Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiemźródło: Panattoni

Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. Francuski potentat z branży logistycznej i łańcucha dostaw, firma GEFCO rozwija systematycznie swoje dwa centra ulokowane w Kątach Wrocławskich i Psarach (powiat trzebnicki). Obiekty ulokowane są zaledwie kilkanaście kilometrów od Wrocławia i stanowią bardzo ważne punkty w sieci centrów GEFCO.
Polski oddział GEFCO rozszerza współpracę z klientami o usługi co-packingu, realizowane przez oddziały w Kątach Wrocławskich oraz Psarach k. Wrocławia. GEFCO Polska wygrało przetarg na co-packing na etapie przedłużania kontraktu z wiodącym producentem artykułów gospodarstwa domowego oraz realizuje wysoko zautomatyzowany proces pakowania termostatów dla globalnego producenta części motoryzacyjnych. Wprowadzenie nowych usług wiązało się z inwestycjami w infrastrukturę magazynową oraz ze zwiększeniem zatrudnienia.

W ramach nowego kontraktu GEFCO w pełni przejęło od dotychczasowego podwykonawcy co-packing artykułów gospodarstwa domowego. Usługa polega na tworzeniu zestawów sprzedażowych, złożonych z różnych wariantów produktów domowych jednorazowego użytku, dostępnych w większości sieci handlowych w Polsce. Pracownicy oddziału GEFCO w Kątach Wrocławskich nie ingerują w wyroby jednostkowe, ale zmieniają sposób ich pakowania przed transportem do punktów sprzedaży.

Produkty pakowane są najczęściej w kartony SRP, gotowe do wystawienia na regały sklepowe, w oparciu o aktualne dane sprzedażowe. Główne zadanie GEFCO polega na pakowaniu wyrobów tego samego rodzaju, ale w zakresie obowiązków zespołu jest również produkcja stojaków promocyjnych na potrzeby sezonowych kampanii marketingowych. Kompleksowa realizacja usług magazynowania, transportu i co-packingu pod szyldem GEFCO Polska przyspiesza przepływ informacji oraz znacznie ułatwia zarządzanie towarem, który nie przechodzi przez dodatkowe ręce.

– Rozszerzenie współpracy poprzedziliśmy analizą biznesu klienta i wyborem najlepszego wariantu kosztowego, opartego na pracy w systemie liniowym i według zasad lean management. Wcześniej każdy operator podwykonawcy pracował samodzielnie nad swoim opakowaniem, co zwiększało zapotrzebowanie na powierzchnię roboczą oraz generowało większe zapasy komponentów w strefie pakowania. Inwestując w sprzęt – przenośniki taśmowe, rolkowe czy ergonomiczne stojaki – wdrożyliśmy proces, który skupia się na wartości dodanej  dla klienta – mówi Krzysztof Król, Lean Manager, GEFCO Polska.

Przeniesienie usługi co-packingu z zagranicznego centrum dystrybucyjnego do Polski 

Usługę co-packingu zlecił GEFCO również światowy lider produkcji oraz sprzedaży części motoryzacyjnych, dla którego operator logistyczny prowadzi w Psarach k. Wrocławia globalne centrum dystrybucyjne produktów do samochodowych układów chłodniczych. Dotychczas dolnośląski oddział GEFCO zarządzał łańcuchem dostaw wszystkich produktów klienta z kategorii Cooling, ale z wyłączeniem termostatów, których pakowanie odbywało się w centrum dystrybucyjnym w Niemczech. Powodowało to konieczność kompletacji i wysyłki zamówień z dwóch krajów, ponieważ polski magazyn nie posiadał pełnego asortymentu. Mając to na uwadze, klient podjął decyzję o reorganizacji łańcucha dostaw części, oddając kompleksową obsługę w ręce specjalistów GEFCO Polska.

Projekt zakładał przeniesienie operacji co-packingu termostatów z Niemiec do Polski, łącznie z transferem wysoko zautomatyzowanej maszyny produkcyjnej do pakowania termostatów. Termostaty trafiają do Polski w opakowaniach zbiorczych ze światowych fabryk klienta. Magazyn GEFCO opuszcza produkt końcowy, gotowy do dystrybucji na wszystkie kontynenty.

Co-packing wymagał inwestycji na terenie największego w Polsce magazynu GEFCO o powierzchni 42 000 mkw.. Prace objęły reorganizację magazynu z wykorzystaniem 2000 nowych miejsc paletowych oraz 1800 miejsc na półkach typu mezzanine. W sierpniu GEFCO uruchomiło również dodatkową linię do pakowania manualnego, która jest odpowiedzią na wzrost liczby zamówień. 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Polska firma z branży e-commerce zwiększa wynajmowaną powierzchnię w kompleksie Promenady Business Park
FLFH S.A., wiodąca polska firma z branży e-commerce, zdecydowała się na zwiększenie wynajmowanej pow...
Najemcy w Trójmieście już wynajęli więcej powierzchni biurowej niż w całym ubiegłym roku
Według raportu firmy doradczej Cresa, wolumen transakcji zawartych w pierwszych trzech kwartałach 20...
Przestronna sypialnia – kilka sposobów aranżacji
Sypialnia to przede wszystkim miejsce wypoczynku i relaksu. O ile w domu sypialnia może mieć dowolną...
Avenga zatrudni kolejnych 700 specjalistów IT
Avenga, międzynarodowy dostawca usług i doradców IT, planuje powiększyć swój zespół w Polsce o kolen...
Liczba nowych mieszkań wprowadzanych na warszawski rynek maleje
Liczba nowych mieszkań wprowadzanych na warszawski rynek maleje, co wpływa na poziom sprzedaży. Od l...
Panattoni współpracuje z AliExpress i Cainiao przy budowie pierwszego centrum fulfillmentowego w regionie CEE
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, został wybrany przez Cainiao, logistyc...
Dobre perspektywy dla najemców biur we Wrocławiu
Według raportu "Office Occupier: Rynek biurowy we Wrocławiu" firmy doradczej Cresa, wolumen transakc...
7R inwestuje w Bolesławcu. Wybuduje centrum dystrybucyjne 7R Park Bolesławiec [WIZUALIZACJA]
Kolejna duża inwestycja magazynowa na Dolnym Śląsku. Tym razem w zachodniej części tego regionu. W B...
W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europie
Google otwarło we wtorek, 26 października w Warszawie nowe biuro, które ma być największym...
We Wrocławiu trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego [FILM + ZDJĘCIA]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śl...