Panattoni inwestuje w kolejne centrum magazynowe pod Wrocławiem

Panattoni inwestuje w kolejne centrum magazynowe pod Wrocławiem

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni Europe, jeden z liderów na rynku magazynowym w Europie rozpoczął kilkanaście tygodni temu kolejną, nową inwestycję w Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem będzie to Panattoni Park Wrocław VII, który zlokalizowany będzie w Bielanach Wrocławskich. Docelowo oferować będzie około 114.400 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej.

Aktualnie w budowie są pierwsze hale o powierzchni 40.333 mkw. Panattoni Park Wrocław VII zlokalizowany jest w Bielanach Wrocławskich, koło centrum dystrybucyjnego Amazon. Park położony jest przy autostradzie A4 (Wrocław-Katowice-Rzeszów) i posiada dobry dostęp do pobliskiego węzła drogowego Wrocław Południe, łączącego autostradę A4 i drogę ekspresową S8 (Wrocław-Warszawa-Białystok).

Generalnym wykonawcą prac budowlanych I etapu tej inwestycji jest firma Depenbrock Polska, a autorką projektu jest mgr. inż. arch Renata Witko z Pracowni Projektowej "Ferma Kresek" z Poznania.

Koszt inwestycji (I etap) to kilkadziesiąt milionów złotych. W I etapie powstanie około 400-500 nowych miejsc pracy. Docelowo, po wybudowaniu wszystkich hal, pracę na terenie Panattoni Park Wrocław VII ma znależć około 1200 osób.


O Panattoni:

Panattoni Europe jest europejską filią jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowej, Panattoni Development Company, założonego w USA w 1986 roku przez Carla Panattoni. 

W kolejnych latach powstawały kolejne oddziały, początkowo w USA i Kanadzie, a następnie w Wielkiej Brytanii i całej Europie.
Oprócz głównej siedziby w kalifornijskim Newport Beach, Panattoni działa w 24 biurach, zarządzając inwestycjami na 200 rynkach Europy i Ameryki Północnej. 

Światowe portfolio firmy obejmuje 18,5 mln m2 powierzchni zrealizowanej dla 2500 klientów. Panattoni rozpoczął działalność jako deweloper obiektów przemysłowych i jest nim do dziś.

Panattoni może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, realizacji oraz zarządzaniu powierzchniami przemysłowymi. Pierwsze europejskie biuro Panattoni zostało otwarte w Polsce w 2005 r., a od tego czasu firma rozszerzyła działalność na całą Europę. Od początku swojej działalności firma zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni przekraczającej 3,3 m2. Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Polsce, Wielkiej Brytanii, Czechach, Luksemburgu, Niemczech i Rumunii.

Do klientów Panattoni należą między innymi takie marki globalne, jak: Avon, Bertelsmann, CAT Logistics, CEVA, Coca-Cola, Coty Cosmetics, Dachser, DSV, Flextronics, Gefco, H&M, Intermarche, Leroy Merlin, Raben, ND Logistics, Orsay, Sauer Danfoss, Schenker oraz Wincanton.
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA