Aglomeracja Wrocławska: Luxon LED otworzył fabrykę oświetlenia LED pod Wrocławiem

Aglomeracja Wrocławska: Luxon LED otworzył fabrykę oświetlenia LED pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA
Wrocławska firma Luxon LED, jeden z najszybciej rozwijających się producentów oświetlenia LED w Europie, w marcu otworzył nową fabrykę w Aglomeracji Wrocławskiej. Zakład produkcyjny powstał w Krępicach pod Wrocławiem, w gminie Miękinia.
Luxon LED jest przykładem jak z małego garażowego startupu zrobić zatrudniającą ponad 100 osób firmę i produkować dla takich światowych gigantów z branży automotive co: Bosch, Siemens czy Fiat.
Fabryka została zbudowana w 10 miesięcy. Aktualnie obiekt ma 2100 mkw. powierzchni użytkowej, kolejne 1400 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej będzie dobudowane w ciągu najbliższego roku. Inwestycja Luxon LED kosztowała blisko 11 mln zł i została zrealizowana w w formule zaprojektuj-zbuduj-sfinansuj wraz z lokalnym deweloperem.
O inwestorze: 
REKLAMA
Luxon LED to polska firma z Wrocławia produkująca energooszczędne oświetlenie dla obiektów przemysłowych. Dzięki ich produktom fabryki oszczędzają do 75% energii elektrycznej.Luxon LED produkuje oświetlenie i modernizuje zakłady produkcyjne takich światowych gigantów jak: Bosch, Siemens czy Fiat. Produkty firmy można znaleźć także w budynkach komercyjnych, biurach i a także w oświetleniu ulicznym.Spółka została założona w 2008 roku przez trzech studentów Uniwersytetu Wrocławskiego: Macieja Szotta, Krzysztofa Ostrowskiego i Marka Ostrowskiego. Działalność rozpoczęli w piwnicy jednego z nich.
W ciągu zaledwie 10 lat z 3-osobowej garażowej firmy przekształcili się w dynamicznie rozwijającą się, ponad 100 osobową fabrykę, która jest najszybciej rozwijającym się producentem oświetlenia LED w Europie według rankingu Deloitte Fast 50 CE 2018, jak i rankingu Financial Times 1000 z 2019 roku.
W ostatnich latach przychody firmy Luxon LED wzrosły z 5,5 mln do 29 mln zł w roku ubiegłym. W 2019 roku Luxon LED chcą zamknąć przychody kwotą 40 mln zł.
Spółka ma na celu wzrost z 22 mln zł przychodu w 2017 roku do ponad 90 mln zł przychodu w 2022 r., dlatego dla właścicieli firmy budowa nowej siedziby jest spełnieniem wieloletnich marzeń.
We wrześniu 2018 roku partnerem finansowym Luxon LED został fundusz współzarządzany przez Noble Funds TFI oraz CVI Dom Maklerski (CVI), dzięki któremu firma pozyskała 3,5 mln zł kapitału. Umożliwiło to spółce prowadzenie inwestycji w sprzedaż i marketing, a także w wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego w Krępicach pod Wrocławiem w profesjonalne linie produkcyjne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA