Centrum Logistyczne Eurologis pod Wrocławiem sprzedane

Centrum Logistyczne Eurologis pod Wrocławiem sprzedane

Aglomeracja Wrocławska
REKLAMA
Kompleks Eurologis Centrum Logistyczne zmienił właściciela. Nieruchomości zlokalizowane w okolicach Wrocławia o łącznej powierzchni 21 500 mkw. zostały kupione przez fundusz M7 Real Estate. Firma AXI IMMO reprezentowała w transakcji sprzedającego – Eurologis Sp. z o.o. Sp. k. oraz Eurologis II Sp. z o.o. Sp. k.
Eurologis Centrum Logistyczne to nowoczesne obiekty oferujące łącznie 21 500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej, które zlokalizowane są w Długołęce i Oleśnicy na północy wschód od Wrocławia. Obiekty znajdują się przy drodze ekspresowej S8 /E67, która pozwala na dogodne połączenie z centralną częścią kraju i Warszawą.
– Centrum Logistyczne Eurologis to bardzo dobry produkt inwestycyjny, czego efektem było szybkie znalezienie nowego właściciela kompleksu. Na sprzedaż nieruchomości zdecydowaliśmy się głównie z potrzeby pozyskania środków do finansowania nowych projektów. Cieszymy się, że Eurologis Centrum Logistyczne trafiło w dobre ręce. Doświadczony partner jakim jest M7 Real Estate zadba o jego dalszy rozwój – komentuje Jan Kuzak, Eurologis Centrum Logistyczne.
– Atrakcyjna lokalizacja w okolicach Wrocławia, jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków magazynowych w Polsce o rozbudowanej infrastrukturze drogowej i bliskości granic z Niemcami i Czechami pozwala na efektywną logistykę krajową i międzynarodową. Te atuty przyciągają na ten rynek coraz więcej inwestorów oraz najemców, którzy w przypadku inwestycji Eurologis to jakościowe, duże brandy z długoterminowymi umowami najmu – dodaje Damian Kińczyk, Industrial & Logistic w AXI IMMO.
Wrocław to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków, jego zasoby magazynowe na przestrzeni dekady urosły o ponad 240%, osiągając pod koniec 2018 roku poziom 1,85 mln mkw. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowo-logistycznym i handlowym, którego atrakcyjność wciąż wzrasta, co potwierdza generowany popyt – w 2018 roku był niemalże o 9% wyższy niż w 2017 r. (450 tys. mkw.).
REKLAMA
Atrakcyjność rynku wrocławskiego wynika z jego potencjału gospodarczego, demograficznego, jego położenia blisko granic z zachodnimi sąsiadami jak i rozwiniętej infrastruktury drogowej. Przez Wrocław przebiega 6 dróg ponad powiatowych, droga ekspresowa S8 oraz autostrada A4, pozwalająca na szybkie połączenie z Katowicami (200 km) oraz Dreznem (270 km). W całym województwie dolnośląskim na etapie planowania i realizacji znajduje się około 147 km dróg ekspresowych, mających zostać oddanych do użytku do 2025 r. Ze względu na ciągły rozwój i polepszanie stanu infrastruktury w regionie najczęściej poszukują powierzchni magazynowych firmy z sektora e-commerce oraz logistycy. Dolny Śląsk z roku na rok cieszy się również coraz mocniejszą pozycją w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
M7 Real Estate Ltd jest ogólnoeuropejskim inwestorem i podmiotem zarządzającym aktywami, specjalizującym się w nieruchomościach typu multi-let. Zespół M7 składa się z ponad 250 pracowników działających na platformie obejmującej 13 krajów, w tym: Wielką Brytanię, Chorwację, Czechy, Danię, Finlandię, Francję, Niemcy, Węgry, Luksemburg, Holandię, Portugalię, Słowację i Polskę.
Firma M7, została założona w 2009 r. zarządza portfelem ok. 1400 aktywów o wartości kapitału ok. 8,1 miliarda euro.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA