Wielkie centrum logistyczne wyrośnie pod Wrocławiem

Wielkie centrum logistyczne wyrośnie pod Wrocławiem

Wrocław, WIZUALIZACJE
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

W podwrocławskich Magnicach powstanie nowa siedziba wrocławskiego holdingu AB, największego dystrybutora sprzętu IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowoczesne centrum logistyczne, trzykrotnie większe od obecnej siedziby firmy, wyrośnie tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Inwestycja pochłonie ponad 80 mln złotych, a dzięki niej pracę znajdzie dodatkowe 150 osób.

Centrum logistyczne powstanie w Magnicach w gminie Kobierzyce, nieopodal Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Zakupiona działka została uznana przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych jako jeden z najbardziej atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych w Polsce.

Pod koniec bieżącego roku zakończą się prace projektowe. Potem zostanie ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę projektu oraz dostawcę automatyki, na początku przyszłego roku przygotowany zostanie teren pod budowę, a prace budowlane mają ruszyć w drugim kwartale 2013 roku. Przeprowadzkę do nowego centrum zaplanowano na drugą połowę 2014 roku.

Przedstawiciele koncernu wyjaśniają, że na decyzję o budowie nowego centrum wpłynął bardzo szybki rozwój przedsiębiorstwa. AB rozwija się dwukrotnie szybciej niż rynek i w ciągu dwóch, trzech lat firma nie mieściłaby się już w swojej dotychczasowej siedzibie. Dodatkowo cały czas poszerza się oferta sprzętu oferowanego przez AB. 


Nowe centrum o kubaturze ponad 364 tys. metrów sześciennych będzie dysponowało 27 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Nowe magazyny to około 34 tys. miejsc paletowych i dużo większa tzw. wielopoziomowa antresola magazynowa, która ma mieć od dwóch do trzech tys. mkw. Dzięki centrum logistycznemu AB powstanie także 150 nowych miejsc pracy.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiego. Wartość dotacji to 24 mln złotych, a cała inwestycja pochłonie 81 mln złotych. Grupa AB to środkowoeuropejski potentat w branży dystrybucji sprzętu IT.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA