TIM SA zatrudni nowych pracowników w Siechnicach

TIM SA zatrudni nowych pracowników w Siechnicach

Aglomeracja Wrocławska
REKLAMA
Przybędą kolejne nowe miejsca pod Wrocławiem. Giełdowa spółka TIM SA z Wrocławia, jeden z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce otworzy w podwrocławskich Siechnicach rozbudowane Centrum Logistyczne.

Rozwój firmy wymusił rozbudowę
Inwestycja podyktowana była rozwojem nowego modelu biznesowego tzn. sprzedaży online, wprowadzonej w 2014 roku.
Powierzchnia magazynowa zwiększy się z 12 000 do ponad 41 100 mkw.
Obecnie co miesiąc z Centrum Logistycznego TIM SA do klientów wyjeżdża ponad 80 tys. przesyłek ze zrealizowanymi zamówieniami. Po zakończeniu inwestycji obiekt będzie mogło opuszczać nawet ponad 200 tys. przesyłek miesięcznie.
Wartość inwestycji wynosi ponad 40 mln zł. Generalnym wykonawcą inwestycji jest japońska firma Kajima Poland. Budowę realizuje we współpracy z Hillwood Europe Enterprises. Hillwood należy do rodziny Rossa Perota jr. – jednego z gigantów amerykańskiego i światowego rynku nieruchomości.
Rozbudowane Centrum Logistyczne będzie naszpikowane nowoczesną automatyką, która usprawnia proces realizacji zamówień, stając się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Jednak TIM SA będzie potrzebował również nowych pracowników.
– Obecnie zatrudniamy w Siechnicach ponad 200 osób. Jeśli stawiamy obiekt trzy razy większy, łatwo wyobrazić sobie, ile nowych miejsc pracy powstanie. I to – co warto podkreślić – nie z wynagrodzeniami na poziomie minimalnej krajowej płacy – mówił Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA portalowi rynekelektryczny.pl, 15 grudnia 2015 roku, podczas uroczystości oficjalnego rozpoczęcia rozbudowy Centrum Logistycznego TIM SA w Siechnicach.
REKLAMA

Krzysztof Folta poinformował także, że TIM SA jest jeszcze właścicielem kilku gruntów w Siechnicach.

Będzie nowa spółka

Rozbudowanym Centrum Logistycznym zarządza nowa spółka 3LP SA. Do spółki została wniesiona całość posiadanych przez TIM SA aktywów i zobowiązań związanych z prowadzeniem działalności w zakresie obsługi logistycznej i zarządzaniem nieruchomościami inwestycyjnymi posiadanymi przez TIM SA.
Foto: timsa.pl Wizualizacja rozbudowy Centrum Logistycznego TIM SA w Siechnicach

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA