[Aglomeracja Wrocławska] Siechnice chcą Lidla

[Aglomeracja Wrocławska] Siechnice chcą Lidla

Orzech
Orzech
REKLAMA
Urząd Miejski w Siechnicach wraz ze sporą grupą mieszkańców od pewnego czasu zbiera podpisy pod petycją, która ma się przyczynić do pozytywnej decyzji zarządu firmy Lidl dotyczącej lokalizacji sklepu w tym podwrocławskim mieście. Akcja nosi hasło "Siechnice chcą Lidla". Ta nietypowa jak na polskie warunki inicjatywa posiada pełne poparcie burmistrza Siechnic Milana Ušáka.

Pełna treść petycji:

PETYCJA DOTYCZĄCA UTWORZENIA SKLEPU LIDL W SIECHNICACH
Siechnice, 23 grudnia 2016 r.
Szanowny Pan Maksymilian BranieckiPrezes ZarząduLidl sp. z o.o. sp. k. ul. Poznańska 48, Jankowice62-080 Tarnowo Podgórne
My Mieszkańcy Miasta i Gminy Siechnice (województwo dolnośląskie, powiat wrocławski) zwracamy się z apelem o utworzenie sklepu sieci Lidl sp. z o.o. sp. k. w mieście Siechnice.
Gmina Siechnice będąc jednostką samorządu terytorialnego położoną bezpośrednio przy granicy z miastem Wrocław, w ciągu kilku ostatnich lat jest poddawana intensywnym ruchom migracyjnym związanym z osiedleniem się i koncentracją na jej terenie nowych mieszkańców. Największy rozwój związany z infrastrukturą i liczbą ludności jest widoczny na obszarze miasta Siechnice, na którym zostało wybudowanych kilkaset mieszkań, a budowa kilkuset następnych jest rozpoczęta.
Migracja ludności i powiązany z nią intensywny rozwój budownictwa przekłada się na znaczący wzrost liczby ludności gminy, który w przypadku osób nowo zameldowanych w skali roku wynosi kilkaset osób:dane z 31.12.2006 – liczba ludności 13 394 osób,dane z 31.12.2011 – liczba ludności 15 212 osób,dane z 31.12.2012 – liczba ludności 16 385 osób,dane z 23.11.2016 – liczba ludności 19 436 osób.
Daje to jeden z najwyższych współczynników procentowego wzrostu liczby ludności w całym Województwie Dolnośląskim.
Zważywszy, iż liczba ludności Gminy Siechnice nadal rośnie istniejące sklepy nie są wystarczające dla zaspokojenia potrzeb wszystkich mieszkańców.
Z uwagi na wysoki przyrost liczby mieszkańców, zgoda Państwa na podjęcie się tej inicjatywy umożliwiłaby, osobom zamieszkałym na terenie Gminy Siechnice możliwość dokonywania zakupów w wysokim standardzie reprezentowanym przez sklepy Lidl sp. z o.o. sp. k.
W nawiązaniu do rozmów prowadzonych przez przedstawicieli Lidl sp. z o.o. sp. k. z firmą Citronex I Sp. z o.o., wyrażamy poparcie dla inicjatywy budowy sklepu Lidl w Siechnicach, przy drodze krajowej nr 94 Wrocław-Opole. Lokalizacja taka sprzyjać będzie korzystaniu z tego sklepu mieszkańcom okolicznych gmin, miast i powiatów. Niniejsza petycja powstała z inicjatywy mieszkańców tworzących stronę w serwisie społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/Siechnice-chca-Lidla, we współpracy z Urzędem Miejskim w Siechnicach. Inicjatywa posiada pełne poparcie Burmistrza Siechnic Milana Ušáka. Podajemy listę miejsc, w których można znaleźć listy do podpisu pod petycją dotyczącą sklepu Lidl:1. Urząd Miejski w Siechnicach2. Szkoła Podstawowa w Siechnicach3. Żłobek niepubliczny „Żyrafka” w Siechnicach4. Przedszkole niepubliczne „Happy Kids” w Siechnicach5. Przedszkole publiczne w Siechnicach6. Firma – Level one w Siechnicach7. 3 LP S.A. (dawny TIM S.A.) w Siechnicach8. Hasco-Lek S.A. w Siechnicach9. Biblioteki i placówki – Centrum Kultury na trenie gminy10. Gimnazjum11. Ośrodek Zdrowia w Siechnicach12. Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętej Katarzynie13. Sklep z odzieżą używaną w Św. Katarzynie przy ul. Głównej14. Szkoła Podstawowa w Św. Katarzynie15. Oddział Gimnazjum w Św. Katarzynie16. Budynek Starego Urzędu Gminy w Św. Katarzynie17. Szkoła Podstawowa w Radwanicach18. Szkoła Podstawowa/Biblioteka w Kotowicach19. Sklep „Kredka” przy ul. Kościelnej w Siechnicach20. Salon fryzjerski „Finezja” przy ul. Świerczewskiego w Siechnicach21. Świetlica w Zębicach22. Apteka „Ziółko” w Siechnicach23. Salon fryzjerski „Kemon” w Siechnicach24. Sołectwo w Groblicach25. Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej „Siechnice” Sp. z o.o.
Akcja trwa nadal a podpisy, a także na wszelkie informacje od osób, firm i instytucji, które chcą pomóc w zbieraniu podpisów można przesyłać: e-mailowo na adresy: mostrowska@umsiechnice.pl oraz achlebosz@umsiechnice.pltelefonicznie pod numerem telefonu: 71 786 09 85.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...