Siechnice chcą Lidla

Siechnice chcą Lidla

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Urząd Miejski w Siechnicach wraz ze sporą grupą mieszkańców od pewnego czasu zbiera podpisy pod petycją, która ma się przyczynić do pozytywnej decyzji zarządu firmy Lidl dotyczącej lokalizacji sklepu w tym podwrocławskim mieście. Akcja nosi hasło "Siechnice chcą Lidla". Ta nietypowa jak na polskie warunki inicjatywa posiada pełne poparcie burmistrza Siechnic Milana Ušáka.

Pełna treść petycji:

PETYCJA DOTYCZĄCA UTWORZENIA SKLEPU LIDL W SIECHNICACH
Siechnice, 23 grudnia 2016 r.
Szanowny Pan Maksymilian BranieckiPrezes ZarząduLidl sp. z o.o. sp. k. ul. Poznańska 48, Jankowice62-080 Tarnowo Podgórne
My Mieszkańcy Miasta i Gminy Siechnice (województwo dolnośląskie, powiat wrocławski) zwracamy się z apelem o utworzenie sklepu sieci Lidl sp. z o.o. sp. k. w mieście Siechnice.
Gmina Siechnice będąc jednostką samorządu terytorialnego położoną bezpośrednio przy granicy z miastem Wrocław, w ciągu kilku ostatnich lat jest poddawana intensywnym ruchom migracyjnym związanym z osiedleniem się i koncentracją na jej terenie nowych mieszkańców. Największy rozwój związany z infrastrukturą i liczbą ludności jest widoczny na obszarze miasta Siechnice, na którym zostało wybudowanych kilkaset mieszkań, a budowa kilkuset następnych jest rozpoczęta.
REKLAMA
Migracja ludności i powiązany z nią intensywny rozwój budownictwa przekłada się na znaczący wzrost liczby ludności gminy, który w przypadku osób nowo zameldowanych w skali roku wynosi kilkaset osób:dane z 31.12.2006 – liczba ludności 13 394 osób,dane z 31.12.2011 – liczba ludności 15 212 osób,dane z 31.12.2012 – liczba ludności 16 385 osób,dane z 23.11.2016 – liczba ludności 19 436 osób.
Daje to jeden z najwyższych współczynników procentowego wzrostu liczby ludności w całym Województwie Dolnośląskim.
Zważywszy, iż liczba ludności Gminy Siechnice nadal rośnie istniejące sklepy nie są wystarczające dla zaspokojenia potrzeb wszystkich mieszkańców.
Z uwagi na wysoki przyrost liczby mieszkańców, zgoda Państwa na podjęcie się tej inicjatywy umożliwiłaby, osobom zamieszkałym na terenie Gminy Siechnice możliwość dokonywania zakupów w wysokim standardzie reprezentowanym przez sklepy Lidl sp. z o.o. sp. k.
W nawiązaniu do rozmów prowadzonych przez przedstawicieli Lidl sp. z o.o. sp. k. z firmą Citronex I Sp. z o.o., wyrażamy poparcie dla inicjatywy budowy sklepu Lidl w Siechnicach, przy drodze krajowej nr 94 Wrocław-Opole. Lokalizacja taka sprzyjać będzie korzystaniu z tego sklepu mieszkańcom okolicznych gmin, miast i powiatów. Niniejsza petycja powstała z inicjatywy mieszkańców tworzących stronę w serwisie społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/Siechnice-chca-Lidla, we współpracy z Urzędem Miejskim w Siechnicach. Inicjatywa posiada pełne poparcie Burmistrza Siechnic Milana Ušáka. Podajemy listę miejsc, w których można znaleźć listy do podpisu pod petycją dotyczącą sklepu Lidl:1. Urząd Miejski w Siechnicach2. Szkoła Podstawowa w Siechnicach3. Żłobek niepubliczny „Żyrafka” w Siechnicach4. Przedszkole niepubliczne „Happy Kids” w Siechnicach5. Przedszkole publiczne w Siechnicach6. Firma – Level one w Siechnicach7. 3 LP S.A. (dawny TIM S.A.) w Siechnicach8. Hasco-Lek S.A. w Siechnicach9. Biblioteki i placówki – Centrum Kultury na trenie gminy10. Gimnazjum11. Ośrodek Zdrowia w Siechnicach12. Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętej Katarzynie13. Sklep z odzieżą używaną w Św. Katarzynie przy ul. Głównej14. Szkoła Podstawowa w Św. Katarzynie15. Oddział Gimnazjum w Św. Katarzynie16. Budynek Starego Urzędu Gminy w Św. Katarzynie17. Szkoła Podstawowa w Radwanicach18. Szkoła Podstawowa/Biblioteka w Kotowicach19. Sklep „Kredka” przy ul. Kościelnej w Siechnicach20. Salon fryzjerski „Finezja” przy ul. Świerczewskiego w Siechnicach21. Świetlica w Zębicach22. Apteka „Ziółko” w Siechnicach23. Salon fryzjerski „Kemon” w Siechnicach24. Sołectwo w Groblicach25. Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej „Siechnice” Sp. z o.o.
Akcja trwa nadal a podpisy, a także na wszelkie informacje od osób, firm i instytucji, które chcą pomóc w zbieraniu podpisów można przesyłać: e-mailowo na adresy: mostrowska@umsiechnice.pl oraz achlebosz@umsiechnice.pltelefonicznie pod numerem telefonu: 71 786 09 85.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA