FM Logistic otwiera nowy, duży magazyn w Lędzinach. Powstanie 400 nowych miejsc pracyźródło: Materiały prasowe

FM Logistic otwiera nowy, duży magazyn w Lędzinach. Powstanie 400 nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna firma z branży logistycznej postawiła mocno na Górny Śląsk. Tym razem jest to firma FM Logistic, która inwestuje w Lędzinach i otwiera w tym mieście swój najnowszy, 12. magazyn w Polsce. 
Firma zatrudniła w I etapie rekrutacji już 150 osób. Teraz rozpoczyna drugi etap poszukiwania nowych osób do pracy w swoim najnowszym obiekcie. Tym razem FM Logistic planuje zatrudnić kolejnych 250 pracowników. Łącznie zatrudnienie w Lędzinach znajdzie 400 osób. Poszukiwani są głównie operatorzy wózków widłowych i pracownicy magazynowi.
FM Logistic na polskim rynku obecny jest od ponad 25 lat. Firma realizuje łańcuchy dostaw dla klientów z takich m.in. obszarów jak retail, przemysł, ochrona zdrowia, FMCG, kosmetyki oraz towary luksusowe. Platforma logistyczna uruchomiona w październiku 2021 roku w Lędzinach obsługuje dużą sieć handlową.
Wraz z zapotrzebowaniem na usługi świadczone przez firmę rosną potrzeby rekrutacyjne. Szansę na prace w Lędzinach mają również osoby bez doświadczenia w branży logistycznej – firma oferuje pełen pakiet szkoleń
REKLAMA
– Zatrudniamy zarówno doświadczonych operatorów wózków widłowych i pracowników magazynowych, jak i osoby, które są na początku drogi zawodowej lub chcą zmienić branżę na bardziej przyszłościową, ponieważ umożliwiamy zdobycie odpowiednich uprawnień. Ponadto zapewniamy stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę i prywatną opiekę medyczną. Osoby z okolicznych miejscowości mogą też liczyć na bezpłatny transport bezpośrednio do magazynu. Nasza firma wciąż się rozwija, a razem z nią nasi ludzie, którzy zdobywają nowe umiejętności i mogą liczyć na rozwój zawodowy – informuje HR manager Monika Gluzińska, odpowiedzialna za nabór nowych pracowników w Lędzinach.
– Od ponad dwudziestu pięciu lat rozwijamy kolejne platformy logistyczne w różnych częściach kraju. Wszędzie, gdzie się pojawiamy, zależy nam przede wszystkim na rozwoju lokalnych społeczności. Chcemy, aby pracownicy rozwijali się razem z firmą, dlatego dbamy o możliwie najlepsze warunki pracy, pakiety benefitów i możliwości rozwoju kariery w naszej branży. Jestem przekonana, że będziemy w stanie zaproponować konkurencyjne warunki również w Lędzinach, gdzie powstaje nasza nowa platforma logistyczna – podkreśla Blanka Borkowska, dyrektor HR w regionie Europy Centralnej w FM Logistic.
Magazyn w Lędzinach jest 12. lokalizacją firmy w Polsce. W 2022 roku planowane są otwarcia kolejnych platform FM Logistic.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA