Łódź: Amazon powiększa swoje centrum logistyczneźródło: UM Łódź

Łódź: Amazon powiększa swoje centrum logistyczne

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Amazon, gigant na światowym rynku e-commerce, planuje powiększyć centrum logistyczne znajdujące się w Łodzi, o kolejne 33 tys. mkw. W sierpniu planowane jest otwarcie pierwszego obiektu o powierzchni niemal 40 tys. mkw.
O budowie nowej inwestycji poinformowała prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. Nowy obiekt dostarczy ponad 500 nowych miejsc pracy. Amazon zatrudnia obecnie 700 pracowników w centrum logistycznym znajdującym się Pawlikowicach. Do końca 2020 roku firma planuje utworzyć łącznie ponad 600 miejsc pracy w łódzkim oddziale. Obecnie Amazon prowadzi rekrutacje na różne stanowiska, szuka m.in. specjalistów od BHP, HR i IT, inżynierów oraz kierowników operacyjnych. Amazon w całej Polsce zatrudnia około 16 tys. pracowników. 
REKLAMA
Nowe centrum logistyczne Amazon w Łodzi będzie dziewiątym obiektem tego typu w Polsce. Nowy magazyn jest trzecią fazą inwestycji w regionie łódzkim. W sierpniu planowane jest otwarcie centrum logistycznego o powierzchni niemal 40 tys. mkw. Obiekt zapewni pracę około 100 nowym pracownikom.
Amazon powstał w 1994 roku, obecnie jest największym sklepem internetowym na świecie. Firma weszła na rynek polski w 2014 roku, zostały wówczas otwarte pierwsze centra dystrybucyjne w Bielanach Wrocławskich oraz Sadach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA