Amazon wybuduje kolejne centrum logistyki e-commerce fot. Orzech

Amazon wybuduje kolejne centrum logistyki e-commerce

zachodniopomorskie
Malwina Szczygłowska
REKLAMA
Deweloper Panattoni dostał od gminy pozwolenie na budowę hali usługowej. Tym samym w  Kołbaskowie powstanie ponad 1000 stałych miejsc pracy w ciągu najbliższych 3 lat.
Amazon otwiera swoje czwarte polskie centrum logistyki e-commerce w Kołbaskowie pod Szczecinem. Nowe centrum zostanie wyposażone w zaawansowaną technologię Amazon Robotics. Na 30 hektarach stanie ogromny magazyn – o powierzchni 67 000 metrów kwadratowych. Centrum logistyczne Amazon miałoby się mieścić w okolicach zjazdu z autostrady A6 na drogę krajową nr 13.
REKLAMA
Amazon w ciągu 3 lat od uruchomienia centrum utworzy ponad tysiąc pełnoetatowych miejsc pracy. Do prowadzenia dalszych inwestycji w Polsce firmę zachęcił wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i całej Europy. Deweloperem inwestycji jest firma Panattoni Europe – czeska deweloperska firma z siedzibą w Warszawie, która buduje ogromne, nowoczesne hale przemysłowe i magazynowe pod wynajem. Głównie w Czechach. W Polsce wybudowali m.in. halę dla amerykańskiego sprzedawcy internetowego – Amazon oraz gigantyczne hale (246 000 mkw.) w okolicach Poznania i Wrocławia.

 Cieszymy się, że wkrótce Amazon dołączy do społeczności Kołbaskowa i stworzy tutaj ponad tysiąc pełnoetatowych miejsc pracy, w tym także wiele stanowisk kierowniczych. Naszym pracownikom będziemy mogli zaoferować konkurencyjne wynagrodzenie, bogate pakiety benefitów pozapłacowych  oraz możliwości rozwoju kariery w jednej z najszybciej rosnących firm technologicznych na świecie – mówi Steven Harman, dyrektor operacyjny spółki Amazon na Europę kontynentalną.

Książki, sprzęt elektroniczny, a pomoże Amazon Robotics
Na terenie centrum pracownicy Amazon będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów niewielkie przedmioty, takie jak książki, sprzęt elektroniczny czy towary konsumpcyjne. Podczas realizacji zamówień będą na bieżąco korzystać z innowacyjnych technologii, w tym z rozwiązań Amazon Robotics. – Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym już we wrześniu 2015 r. wdrożyliśmy technologię Amazon Robotics. Zastosowanie tej technologii to tylko jeden z przykładów na to, jak mocno angażujemy się we wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie logistyki, działając z myślą o naszych pracownikach i naszych klientach – dodaje Steven Harman.

Roboty wjeżdżają pod złożoną z półek wieżę, na której przechowywane są produkty, podnoszą ją i przewożą w inne miejsce w centrum, w którym czekają na nie pracownicy. W ten sposób pomagają przyspieszyć czas realizacji zamówień, zwiększając jednocześnie komfort pracy. Staramy się tworzyć w Polsce jak najlepsze warunki inwestycyjne zarówno dla przedsiębiorców polskich jak i zagranicznych, dlatego cieszę się, że jedna z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm technologicznych rozszerza swoją działalność w Polsce. Inwestycja pozwoli na stworzenie ponad 1000 nowych miejsc pracy. Jednocześnie mam nadzieję, że wdrożenie przez firmę innowacyjnej technologii wsparcia pracowników przez roboty, zapewni dalsze podwyższenie komfortu pracy w centrach Amazon.

 Liczę, że zastosowanie nowoczesnych robotów w centrach dystrybucji, będzie łączyło się z rozpoczęciem współpracy ze szkołami wyższymi, tak aby młodzi, polscy inżynierowie mieli okazję do zdobywania nowych kompetencji, a później pracy związanej z zaawansowanymi robotami – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. – Jestem przekonany, że nowa inwestycja w Polsce przeniesie w przyszłości pożytek zarówno polskim konsumentom, jak i polskim małym i średnim przedsiębiorstwom, poprzez zwiększenie ich możliwości wchodzenia na globalne rynki, dzięki współpracy z Amazon – dodał wicepremier.

Szczecin miejscem kolejnych inwestycji?
 Cieszę się i dziękuję za tę inwestycję, ponieważ dzięki projektom globalnych marek takich jak Amazon szczeciński obszar metropolitalny będzie zyskiwał na rozpoznawalności  w Europie i na świecie. Wierzę, że dzięki temu, a także swoim naturalnym atutom, tj. lokalizacją, skomunikowaniem z Europą Zachodnią i Skandynawią oraz dzięki potencjałowi naukowemu, kadrowemu i kulturalnemu stolicy regionu  Szczecina, będzie miejscem kolejnych inwestycji. Życzę udanego przedsięwzięcia i sukcesów – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, przewodniczący Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”.

Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo jest przekonana, że dzięki nowej, dużej inwestycji wzbogaci się rynek pracy gminy, a to przełoży się na rozwój Kołbaskowa. – Mam nadzieję, że rozszerzy się oferta zatrudnienia, a dla mieszkańców, zwłaszcza młodych dojdą nowe możliwości rozwoju osobistego – powiedziała Małgorzata Schwarz.

Są już trzy siedziby Amazona w Polsce
Amazon zainwestował przeszło 3 miliardy złotych w budowę i prowadzenie 3 centrów logistyki e-commerce w okolicach Poznania i Wrocławia, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz warszawskiego biura Amazon Web Services. Na terenie całego kraju Amazon stworzył 5 700 pełnoetatowych miejsc pracy i nieustannie rekrutuje na nowe stanowiska.

Rekrutacja do pracy w centrum logistycznym w Kołbaskowie rozpocznie się od pozyskania specjalistów na stanowiska kierownicze, między innymi, w branży IT, finansach, HR, logistyce, inżynierii. Ponadto Amazon nawiąże współpracę z najlepszymi szkołami wyższymi w regionie, aby przyciągnąć ponad 50 zdolnych absolwentów uczelni, którzy dołączą do firmy na stanowiska managerskie.

Rekrutacja pracowników już w 2017 roku
W 2017 r. Amazon rozpocznie rekrutację pracowników na stanowiska poziomu początkowego. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, otrzymają atrakcyjne wynagrodzenie, wiele świadczeń dodatkowych, które obejmują prywatną opiekę zdrowotną, bezpłatny transport do pracy i z powrotem, 26 dni urlopu dla wszystkich pracowników niezależnie od stażu pracy oraz ciepłe posiłki za złotówkę. Dodatkowo firma pokryje nawet 95% kosztów kształcenia na kursach, podczas których pracownicy zdobywają umiejętności szczególnie poszukiwane na rynku pracy – bez względu na to, czy mają one związek z rozwijaniem kariery w strukturach Amazon, czy też nie. Wszystko to w ramach innowacyjnego programu „Postaw na swój rozwój”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA