Amazon zatrudnił ostatecznie w Gliwicach nie tysiąc, a aż 2000 pracownikówźródło: Panattoni

Amazon zatrudnił ostatecznie w Gliwicach nie tysiąc, a aż 2000 pracowników

Orzech
Orzech
REKLAMA
Ponad 2000 osób znalazło dotychczas pracę w otwartym rok temu w Gliwicach Centrum Logistyki E-Commerce firmy Amazon. Jest to dwukrotnie większa liczba niż pierwotnie planował ten gigant e-commerce z USA. 
Centrum w Gliwicach to także największy pod względem powierzchni i liczby wykorzystywanych robotów magazynowych obiekt Amazona w Polsce. Jest to jedno z dziewięciu centrów logistycznych tej firmy w Polsce (najnowsze, 10. centrum zostanie otwarte w tym roku w Świebodzinie) i jednocześnie trzecia inwestycja Amazona w woj. śląskim, obok dwóch innych obiektów działających w Sosnowcu.
Przypomnijmy, gliwickie centrum zostało uruchomione w kwietniu 2020 roku. Powierzchnia tego największego obiektu Amazona w Polsce - przekracza 210 tys. mkw. (w tym 7 500 mkw. na biura) – budynek ma też 4 funkcjonalne kondygnacje wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania. Budynek jest wyposażony we wprowadzoną ponad pięć lat temu technologię Amazon Robotics, która pomaga składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Na gliwicki system złożyło się łącznie ponad 3,9 tys. robotów transportowych. W ciągu 12 miesięcy liczba zatrudnionych w Gliwicach osób wzrosła z deklarowanych wcześniej 1000 do ponad dwóch tysięcy.
REKLAMA
Inwestycja w Gliwicach jest ósmym projektem przygotowanym przez Panattoni dla firmy Amazon. Zbudowany w formule BTS obiekt ma 317 m długości, 182 m szerokości i 26,7 m wysokości. 
Obecnie Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą w Polsce i trzecim co do wielkości inwestorem z tego kraju. Firma działa w Polsce od 2014 r., zatrudniając aktualnie ponad 18 tys. osób w dziewięciu Centrach Logistyki E-Commerce: w Sadach k. Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie k. Szczecina, Bielanach Wrocławskich (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach k. Łodzi, Okmianach k. Bolesławca, w Gliwicach, a także w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddziale Amazon Web Services w Warszawie. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA