Grupa Amazon otworzyła Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku

Grupa Amazon otworzyła Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

JLL doradzał Amazon w jednej z największych transakcji najmu na trójmiejskim rynku biurowym w 2014 r.

 

Ivona Software, spółka z portfolio Grupy Amazon, globalnego giganta branży e-commerce, wynajęła 2 700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w gdańskim kompleksie Olivia Business Centre. Z początkiem grudnia uruchomiono tu Centrum Rozwoju Technologii, które będzie pracować m.in. nad oprogramowaniem i rozwiązaniami z zakresu syntezy mowy. Rekrutacja do nowej jednostki Amazon w Polsce już trwa.

 

REKLAMA

W poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji i negocjowaniu umowy najmu, Grupie Amazon doradzali eksperci z JLL. Międzynarodowy zespół inżynierów z JLL wspierał Amazon również w ramach doradztwa techniczno-architektonicznego i zaawansowanych rozwiązań IT, koordynując prace wykonawcze w kompleksie.

 

Magdalena Reńska, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL, komentuje: „W procesie poszukiwania odpowiedniej powierzchni dla amerykańskiego giganta kluczowa była dogodna lokalizacja dla pracowników, którzy będą dojeżdżać do biura z różnych części Trójmiasta. Dobrym rozwiązaniem dla Amazon okazały się duże powierzchnie i możliwość rozwoju w  ramach jednej kondygnacji. Kluczową wartość stanowiła także elastyczność wynajmującego pozwalająca na samodzielną aranżację biura przez naszego klienta. Warto też podkreślić, że decyzja Amazon o uruchomieniu w Trójmieście centrum badań i rozwoju oznacza, że region ten ma wszystkie niezbędne atuty, aby przyciągać obsługę zaawansowanych procesów opartych na wiedzy”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA