Inpro świętuje 25-lecie

Inpro świętuje 25-lecie

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
[Gdańsk] Osiedle "City Park"
adresGdańsk, Zbigniewa Burzyńskiego
inwestorInpro S.A.
REKLAMA

Inpro S.A. obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Spółka w ciągu ćwierćwiecza uzyskała pozycję jednej z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Dziś hucznie obchodzi swoje święto i celebruje sukces. 26 maja br. w Teatrze Wybrzeże odbyła się uroczystość, którą uświetnił koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Moniki Stefaniak.

 

Z okazji 25-lecia Inpro S.A. przygotowała specjalny prezent dla klientów, którzy do 30 maja 2012 r. podpiszą umowę kupna mieszkania lub domu. W ramach prezentu nabywcy otrzymają zaproszenie na  weekendowy pobyt w luksusowym Hotelu **** SPA Dom Zdrojowy w Jastarni. Voucher obejmuje zakwaterowanie, śniadanie i obiadokolację, atrakcje hotelowe (w tym korzystanie z centrum SPA) dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci.

 

„Odniesiony sukces zawdzięczamy bardzo dobrej znajomości rynku wynikającej z wieloletniego doświadczenia, ale także pracowitości i zaangażowaniu całego zespołu pracowników. Zaczynaliśmy w ciekawych latach 80-tych, okresie szans i wielkich przemian. Zbudowaliśmy silną Grupę Kapitałową. Dzisiaj jesteśmy spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Chcemy to ważne dla nas wydarzenie uczcić, podziękować pracownikom za zaangażowanie i ciężką pracę, a klientom za zaufanie”. – mówi Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro S.A. 
 

Firma Inpro powstała w 1987 roku w Kartuzach. Została założona przez sześć osób, w tym Piotra Stefaniaka, Krzysztofa Maraszka i Zbigniewa Lewińskiego, którzy do tej pory będąc w zarządzie, wspólnie kierują firmą i jednocześnie są głównymi akcjonariuszami spółki.

W pierwszych latach działalności, firma funkcjonowała jako Biuro Projektów i Usług Inwestycyjnych Budownictwa Inpro Sp. z o.o., zajmując się projektowaniem i przygotowywaniem inwestycji. Kilka lat później, w 1992 roku rozszerzyła ofertę handlową, podejmując działalność deweloperską. Jako zaplecze, miała do dyspozycji rzetelną wiedzę do prezentowania możliwość technicznych i technologicznych, a także pasję tworzenia. W kolejnych latach, firma rozpoczęła działalność eksportową na terenie Europy w postaci usług montażowych oraz otworzyła bazę sprzętowo-transportową w Gdańsku. W 1998 roku spółka rozpoczęła działalność deweloperską na szeroką skalę. Rosła lista ukończonych z sukcesem inwestycji: osiedla mieszkaniowe z kompleksami usługowymi i garażami, obiekty przemysłowe oraz budynku biurowe. Przełomowy był rok 2008, kiedy to nastąpiło przekształcenie firmy w Spółkę Akcyjną oraz rok ubiegły, w którym spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Inpro S.A. ma w swojej ofercie przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Szczególny nacisk kładzie na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość i standard wykonania. Zwraca uwagę na stosowanie nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych w realizowanych projektach. Inwestycje Inpro S.A. wyróżniają się konkurencyjnymi cenami oraz przemyślanym rozkładem mieszkań, a budowane mieszkania, apartamenty i domy jednorodzinne spełniają wciąż rosnące wymagania klientów. Od początku swojej działalności, spółka oddała ponad 3 tysiące lokali w ramach blisko 30 inwestycji.

REKLAMA


O silnej i stabilnej pozycji na trójmiejskim rynku deweloperskim Inpro świadczą nie tylko zrealizowane inwestycje. Firma jest wyróżniana przez instytucje branżowe. W 2009 roku zajęła 6. miejsce w regionie, a 48. w kraju na liście „Diamenty Forbesa – przedsiębiorstwa najszybciej zwiększające swoją wartość”. Według raportu redNet ”INPRO na tle rynku trójmiejskiego” w 2010 r. spółka zajęła drugą pozycję na rynku gdańskim pod względem sprzedaży mieszkań, z udziałem na poziomie blisko 10%. Zdobyła 2.miejsce w kategorii najbardziej rozpoznawalnej firmy deweloperskiej na rynku trójmiejskim, w rankingu Mieszkaniowa Marka Roku 2011. Ważnym wyróżnieniem jest BUDOWLANA FIRMA ROKU 2011 w kategorii DEWELOPER, przyznany Inpro przez miesięcznik BUILDER.Obecnie Inpro S.A. realizuje osiem inwestycji.

Strategiczną i jedną z największych inwestycji w 25-letniej historii spółki jest City Park, osiedle sześciu jedenastokondygnacyjnych budynków z 504 lokalami, zlokalizowane na gdańskiej Zaspie. Kolejną prestiżową inwestycją jest Kwartał Kamienic, kompleks 90 luksusowych apartamentów budowany w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku. W gamie realizowanych projektów, na szczególne wyróżnienie zasługuje Hotel **** Mikołajki, luksusowy kompleks 77 pokoi hotelowych i 19 komfortowych apartamentów wykończonych pod klucz, realizowany na Ptasiej Wyspie Jeziora Mikołajskiego z bezpośrednim dostępem do jeziora. 


Głównym założeniem Inpro S.A. na kolejne lata to realizacja założonej strategii rozwoju. Nadrzędnymi celami jest wzrost wartości spółki, umacnianie silnej pozycji rynkowej oraz efektywny rozwój w sektorze działalności deweloperskiej.


W bieżącym roku Grupa Kapitałowa Inpro będzie koncentrować się na rynku trójmiejskim w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie. Osiągnięta wysoka pozycja rynkowa stwarza możliwość dalszego, dynamicznego rozwoju poprzez realizację atrakcyjnych rynkowo, wysokomarżowych projektów. Bardzo dobra sprzedaż z segmentu mieszkań popularnych zaproponowanych przez Grupę w 2011 roku spowodowała, iż działania deweloperskie będą również prowadzone w kierunku rozwoju segmentu mieszkań popularnych. Grupa planuje dalszy rozwój działalności hotelowej w segmencie ekskluzywnych hoteli z apartamentami w prestiżowych, unikalnych lokalizacjach. Istotnym elementem strategii będzie dalsze umacnianie marki „Inpro” jako symbolu jakości, wiarygodności i bezpieczeństwa.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA