Amazon otworzył w Krakowie centrum rozwoju technologii  źródło: Amazon

Amazon otworzył w Krakowie centrum rozwoju technologii

REKLAMA
Kolejna wielka i znana światowa firma zdecydowała się zainwestować w stolicy Małopolski. Tym razem jest to amerykańska firma technologiczna Amazon, która otworzyła we wtorek, 11 stycznia w Krakowie swoje Centrum Rozwoju Technologii. Będzie to trzecia tego typu placówka tej wielkiej korporacji w Polsce, po Gdańsku i Warszawie. 
Jak poinformowali przedstawiciele Amazona, krakowskie centrum będzie się zajmować opracowywaniem i rozwojem innowacyjnych produktów i usług o globalnym zasięgu, takich jak technologia głosowa Alexa, usługi chmurowe czy oprogramowanie i wsparcie bezpieczeństwa dla urządzeń Ring. Obecnie w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Krakowie pracuje 50 osób, ale firma prowadzi dalszą rekrutację i planuje, że w najbliższych latach liczba ta wzrośnie do ponad 200 osób. Oferty pracy Amazon przeznaczone są szczególnie dla specjalistów, praktyków oraz teoretyków nowych technologii.

Amazon podejmuje współpracę z m.in. Politechniką Krakowską czy Akademią Górniczo-Hutniczą i zapowiada rozszerzenie partnerstwa.

– Dzięki znakomitym uczelniom wyższym, prężnie działającym organizacjom naukowym i pozarządowym oraz utalentowanym specjalistom, stolica Małopolski stała się kluczowym miastem dla rozwoju nowych technologii. Dlatego też decyzja o uruchomieniu tutaj kolejnego biura Amazon Development Center była dla nas oczywista – powiedziała Lucyna Chwastowska, dyrektorka odpowiedzialna za globalny rozwój Alexa Text-To-Speech w firmie Amazon. 

Siedziba Centrum Rozwoju Technologii Amazon Kraków znajduje się obecnie w budynku Fabryki Kart przy ul. Cieszyńskiej 13.

Amazon działa w Polsce od 2013 roku, kiedy przejął start-up studentów z Politechniki Gdańskiej o nazwie Ivona Software. Od tego czasu firma zainwestowała w naszym kraju 12 miliardów złotych i aktualnie zatrudnia 23 000 osób na stałych etatach.

Posiada w Polsce 10 centrów logistycznych oraz ośrodki rozwoju technologii w Warszawie i Gdańsku (plus nowy w Krakowie). Według danych Amerykańskiej Izby Handlowej za 2020 rok, Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w Polsce.


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA