Polska Agencja Inwestycji i Handlu wręczyła nagrody najlepszym inwestorom w 2017 roku

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wręczyła nagrody najlepszym inwestorom w 2017 roku

Polska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Już po raz 11 Polska Agencja Inwestycji i Handlu wręczyła nagrody dla najlepszych inwestycji – tym razem za 2017 rok.
I tak nagroda w kategorii "wartość inwestycji" nagrodę zdobyła firma LG CHEM Wrocław Energy Sp. z o.o. (nominacje: Amazon Poland Sp. z o.o., Hongbo Clean Energy Europe Sp. z o.o., LG CHEM Wrocław Energy Sp. z o.o.).
Absolutnym faworytem w walce o nagrodę dla inwestycji o największej wartości w 2017 roku, który ostatecznie zdeklasował rywali, był koreański koncern motoryzacyjny LG Chem wraz z projektem budowy fabryki baterii jonowo-litowych do samochodów elektrycznych. Koszt wybudowania zakładu w podwrocławskich Kobierzycach, w którym docelowo zatrudnionych zostanie 810 osób, przekracza miliard euro. Jest to zatem największy – pod względem wartości – projekt inwestycyjny, obsługiwany przez PAIH w ciągu ostatniego piętnastolecia.
Nagroda w kategorii "zatrudnienie" przypadła firmie J.P. Morgan (nominacje: J.P. Morgan Poland Services Sp. z o.o., Kongsberg Automotive Sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o.).
Kluczowym wydarzeniem tegorocznej jesieni była finalizacja projektu inwestycyjnego firmy J.P. Morgan, globalnej korporacji finansowej z siedzibą w Nowym Yorku, która wybrała Warszawę na lokalizację nowego Centrum Operacyjnego świadczącego wsparcie operacji bankowych. To nie tylko prestiżowe wyróżnienie dla Polski i dowód zaufania, ale także wymierna korzyść dla polskiej gospodarki, gdyż centrum finansowe zamierza zatrudnić aż 2 500 osób. Tak wysoka deklarowana liczba nowych miejsc pracy nie mogła ujść uwadze kapitule oceniającej projekty i tym samym nagroda powędrowała w ręce przedstawicieli J.P. Morgan. Wśród nominowanych finalistów znaleźli się również Luxoft Poland, producent infrastruktury informatycznej (planowane zatrudnienie w Krakowie i we Wrocławiu: 1350 pracowników) oraz Kongsberg Automotive, który uruchomi w Brześciu Kujawskim projekt produkcji systemów masażu, wentylacji i ogrzewania foteli samochodowych, deklarując przy tym zatrudnienie na poziomie 1000 osób.
Nagrodę w kategorii "najważniejsza inwestycja w sektorze nowoczesnych technologii" otrzymała firma JCommerce (nominacje: Demant Technology Centre Sp. z o.o., JCommerce Travel Labs Poland Sp. z o.o. (Ryanair) Wrocław).
REKLAMA
Nagroda w kategorii "dynamika ekspansji" została firma TDJ S.A. (nominacje: QuarticON.com Sp. z o.o., TDJ S.A., Wielton S.A.).
Nagrodę w kategorii "instytucja otoczenia biznesu" otrzymała firma AutomotiveSuppliers.pl s.c. (nominacje: AutomotiveSuppliers.pl s.c., Małgorzata Zborowska-Stęplewska Rafał Techbrainers Sp. z o.o.). 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA