100 osób do końca roku znajdzie pracę w Credit Suisse. Rekrutuje też Qiagen

100 osób do końca roku znajdzie pracę w Credit Suisse. Rekrutuje też Qiagen

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Szwajcarska firma Credit Suisse w 2012 roku podwoi zatrudnienie we wrocławskim Centrum Doskonałości - liczba pracowników już zwiększyła się z 800 do 1,5 tysiąca, a jeszcze w grudniu pracę ma tam znaleźć kolejne 100 osób. To nie jedyna zagraniczna firma, która aktualnie prowadzi rekrutację we Wrocławiu - poszukiwani są chętni do pracy w niemieckiej firmie z branży medycznej Qiagen, która otwiera w stolicy Dolnego Śląska centrum biznesowe.

W 2011 roku Credit Suisse zatrudnił we Wrocławiu 800 osób, a o tym, że firma rozbudowuje swoje Centrum Doskonałości pisaliśmy już na początku bieżącego roku. W 2012 roku liczba pracowników we wrocławskim oddziale szwajcarskiej firmy wzrosła z 800 do 1500. Na tym nie koniec - jeszcze w grudniu zatrudnienie w Credit Suisse może znaleźć kolejne 100 osób.

Rekrutacja już trwa. Poszukiwani są ludzie z wyższym wykształceniem, znający język angielski i niemiecki, a także umiejący sprawnie posługiwać się pakietem MS Office. We wrocławskim centrum doskonałości pracują m.in. analitycy, kontrolerzy ryzyka czy specjaliści od księgowości i zasobów ludzkich.

O tym, że firma nie zamierza na tym poprzestać świadczy fakt, że niedawno zawarła umowę przednajmu na wynajem 10,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni w powstającym przy skrzyżowaniu ulic Szczytnickiej i Wyszyńskiego biurowcu Green Day. Credit Suisse zajmie 2/3 wszystkich biur, które znajdą się w budynku. Obiekt ma być gotowy na początku 2014.


Credit Suisse to nie jedyna zagraniczna firma, która obecnie szuka osób do pracy we wrocławskim oddziale. Wczoraj informowaliśmy, że nawet 100 osób może wkrótce znaleźć pracę w centrum usług biznesowych niemieckiej firmy z branży medycznej Qiagen. Poszukiwani są przede wszystkim księgowi i specjaliści od zaopatrzenia. Obecnie trwa rekrutacja na 35 stanowisk.

- To dowód, że mimo różnych turbulencji gospodarczych nadal są firmy, które chcą tworzyć w Polsce nowe miejsca pracy - mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Magistrat już rozpoczął rozmowy z niemieckim inwestorem o tym, by na centrum usług biznesowych się nie skończyło.

- Mamy nadzieję, że uda się nakłonić Qiagen do stworzenia we Wrocławiu także centrum badawczo-rozwojowego - dodaje Ewa Kaucz z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA