Niemcy otwierają we Wrocławiu centrum biznesowe. Jest praca dla księgowych i...

Niemcy otwierają we Wrocławiu centrum biznesowe. Jest praca dla księgowych i...

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Nawet 100 osób może wkrótce znaleźć pracę w centrum usług biznesowych niemieckiej firmy z branży medycznej. Poszukiwani są przede wszystkim księgowi i specjaliści od zaopatrzenia. Obecnie trwa rekrutacja na 35 stanowisk. Urzędnicy zapewniają, że już trwają rozmowy na temat kolejnych inwestycji Qiagen we Wrocławiu. - Chcemy nakłonić inwestora, by we Wrocławiu powstało też centrum badawczo-rozwojowe - mówią.

Qiagen, niemiecka firma z branży medycznej otwiera we Wrocławiu swoje centrum usług biznesowych. Na razie zatrudni w nim 50 osób, a docelowo nawet 2 razy więcej.

- To dowód, że mimo różnych turbulencji gospodarczych nadal są firmy, któte chcą tworzyć w Polsce nowe miejsca pracy - mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Firma na całym świecie zatrudnia 4 tysiące pracowników, posiada też około 2 tysięcy patentów. Produkuje przede wszystkim materiały eksploatacyjne, ale też maszyny diagnostyczne. Roczny przychód to około 1,2 mld dolarów.

Do tej pory Qiagen nie miało żadnej placówki w Europie Środkowo-Wschodniej.

- We Wrocławiu powstanie nasze europejskie centrum usług biznesowych. Na początku będziemy tu zajmować się przede wszystkim księgowością i zaopatrzeniem, a w przyszłości chcemy uruchomić także komórki odpowiadające za zasoby ludzkie czy call center - wyjaśnia dr Thomas Schweins z Qiagen.


Wrocław wygrał rywalizację z 7 innymi miastami. Jak tłumaczą przedstawiciele niemieckiej firmy, zdecydowała baza edukacyjna, infrastruktura i wysoki poziom kulturalny w naszym mieście.

15 osób już zatrudniono, obecnie trwa rekrutacja na kolejne 35 stanowisk. Poszukiwani są przede wszystkim specjaliści od zaopatrzenia i księgowości.

Wrocławskie centrum będzie mieścić się w Quattro Forum przy ul. Legnickiej.

- W tym przypadku nakłady inwestycyjne nie były zbyt wysokie, to tak naprawdę głównie koszty wynajmu biur. Ale najważniejsza jest wartość dodana, czyli stworzenie nowych miejsc pracy - komentuje Ewa Kaucz z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Magistrat już rozpoczął rozmowy z niemieckim inwestorem o tym, by na centrum usług biznesowych się nie skończyło.

- Mamy nadzieję, że uda się nakłonić Qiagen do stworzenia we Wrocławiu także centrum badawczo-rozwojowego - dodaje Ewa Kaucz.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA