Wrocławski Park Technologiczny z prestiżowym Gryfem

Wrocławski Park Technologiczny z prestiżowym Gryfem

Wrocław
REKLAMA
Wrocławski Park Technologiczny został laureatem tegorocznego konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. To prestiżowe wyróżnienie biznesowe i gospodarcze przyznane zostało WPT w kategorii: szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska. Konkurs promuje najważniejsze osiągnięcia gospodarcze Dolnego Śląska i docenia tych, którzy stawiają na innowacyjność oraz stwarzają nowoczesny wizerunek regionu.
Kapituła konkursu, w której zasiadają najwięksi polscy ekonomiści, doceniła Wrocławski Park Technologiczny za rolę jaką odgrywa w rozwoju i promocji regionu, ilość stworzonych miejsc pracy czy podejmowane inicjatywy na rzecz integrowania dolnośląskich przedsiębiorców z instytucjami otoczenia biznesu oraz za działania społeczne. Obok WPT, do nagrody nominowane były dwie firmy: AB S.A. i Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. – Grupa PGU.
To dla nas ogromne wyróżnienie. Dziękujemy za uznanie i gratulujemy innym laureatom – mówi Maciej Potocki, prezes zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego. – Dziś w WPT działa ponad 200 firm, z których znakomita większość w branży wysokich technologii. Dla nas najważniejszy jest rozwój Dolnego Śląska i działających na jego obszarze przedsiębiorstw. Dobrze wiemy, że silna pozycja regionu przekłada się na nowych inwestorów, nowe firmy, a w konsekwencji nowe miejsca pracy. Cieszy nas, że nasza ciężka praca została zauważona i doceniona.
REKLAMA
W 2015 r. Wrocławski Park Technologiczny nagrodzony został również „Diamentem Forbesa”, otrzymał wyróżnienie od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dla „Innowacyjnej Instytucji Otoczenia Biznesu” oraz „Dolnośląski Klucz Sukcesu” za wzorcową kooperację ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi.
Dolnośląski Gryf to najbardziej prestiżowe wyróżnienie biznesowe i gospodarcze na Dolnym Śląsku. Na tegoroczną, XII edycję konkurs nadesłano rekordową ilość zgłoszeń – do organizatorów wpłynęło ponad 200 aplikacji w 8 kategoriach konkursowych. Nagrody wręczono 26 października podczas Finałowej Gali w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA