Dwa wrocławskie zabytki zostaną uratowane

Dwa wrocławskie zabytki zostaną uratowane

Wrocław
REKLAMA

Wrocławski Park Technologiczny S.A. pozyskał kolejnego inwestora, który na terenie Maszynowni Biznesu zainwestuje pieniądze i uratuje dwa zabytki.

 

Wrocławski Park Technologiczny S.A. sprzedał kolejną nieruchomość. Nabywcą jest firma tobi’s events. Tobias Kruszewski wrócił do Wrocławia i otworzył punkt handlowo-serwisowy firmy Nivtec, której system sceniczny cieszy się uznaniem i popularnością na całym świecie.

 

– Wrocław ma być centralnym punktem obsługi polskich klientów i klientów z całej Europy Wschodniej – mówi Maria Kruszewski właściciel firmy Nivtec.

 

Na terenie nieruchomości znajdują się dwa zabytki wymagające kompleksowej renowacji. Zrujnowana, ale zachwycająca architektów stara kotłownia z 1910 roku (jeden z najstarszych budynków na tym terenie) oraz mała wieża ciśnień. W budynku starej kotłowni inwestor planuje zorganizować część wystawienniczą i eventową firmy, a po remoncie, w wieży ciśnień, najprawdopodobniej będą biura z kawiarnią. 

 

– To wymarzona przestrzeń dla naszej firmy. Wrocław, centrum miasta, świetne otoczenie firm. Mamy świadomość, że będzie to ogromna inwestycja. Ten projekt uratowania dwóch wrocławskich zabytków i przywrócenia im piękna minionych lat jest dla nas wyrazem emocjonalnego związania dwóch pokoleń ze sobą i z historią Wrocławia – mówią Maria i Tobias Kruszewski.

 

REKLAMA

Teren Maszynowni Biznesu przy ul. Fabrycznej we Wrocławiu od dwóch lat zmienia się i staje się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do prowadzenia biznesu we Wrocławiu. 13,5 ha wcześniej niszczejącego obszaru poprzemysłowego w centrum Wrocławia (teren po fabryce wagonów PaFaWag), zdewastowanego i zaniedbanego dziś zmienia się każdego dnia.

 

WPT S.A. zakończył właśnie jedną ze swoich inwestycji. Przy udziale środków z UE wyremontowano stary budynek biurowy i właśnie zaczął tu funkcjonować nowoczesny i jeden z największych w Polsce Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii. Pierwsze nowe firmy już rozpoczęły swoją działalności i trwa kolejny nabór chętnych.

 

Z końcem marca na terenie Maszynowni Biznesu do użytku oddana zostanie hala produkcyjno-magazynowa Nowa Siódemka – odrestaurowana, historyczna, jedna z większych na Dolnym Śląsku (przeszło 23 tys. mkw. powierzchni), która po kapitalnym remoncie jest nowoczesną przestrzenią dla firm szukających swojego miejsca i najlepszego adresu we Wrocławiu. Dziś wygląda znakomicie i zaprasza kolejne firmy. Można tu wynająć powierzchnie produkcyjno-magazynową szytą na miarę potrzeb i oczekiwań inwestora. Pierwsi najemcy już dostosowują swoje przestrzenie i niebawem rozpoczną swoje działalności w Nowej Siódemce.

 

– Maszynownia Biznesu to dla nas duże wyzwanie i mamy jeszcze wiele do zrobienia – mówi Maciej Potocki prezes WPT S.A. – Kolejne działki znajdują swoich nabywców i kolejni inwestorzy planują tu swoje inwestycje.

 

Do sprzedaży na terenie Maszynowni Biznesu jeszcze jest kilka działek. Część z nich jest zabudowana budynkami wymagającymi remontu lub rozbiórki, część niezabudowana. W odpowiedzi na potrzeby i zainteresowanie inwestorów mniejszymi działkami, niebawem w ofercie sprzedaży znajdą się działki o powierzchni od 1000 mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA