Firmy mogą już korzystać z budynków Innopolis w WPT

Firmy mogą już korzystać z budynków Innopolis w WPT

Wrocław
REKLAMA

Omega, Delta i Laboratorium Badań Nieniszczących to trzy budynki wchodzące w skład kompleksu Innopolis, który właśnie został oddany do użytku. Ta nowa inwestycja Wrocławskiego Parku Technologicznego ma służyć w przyszłości ponad 200 przedsiębiorstwom.

W zespole budynków znalazły się bogato wyposażone laboratoria przeznaczone dla innowacyjnych przedsiębiorstw zajmujących się wysoką technologią. Wrocławski Park Technologiczny przekaże tym firmom pomoc ''de minimis'' (czyli niepodlegającą zgłoszeniu Komisji Europejskiej) w postaci usług badawczo-rozwojowych o wartości ponad 100 mln złotych.

W budynku Omega znajduje się eksperymentalny, trigeneracyjny węzeł energetyczny. Zbudowano go we współpracy z Kogeneracją S.A. Delta to z kolei budynek biuro-laboratoryjny. Ma pięć pięter i może w nim pracować nawet 560 osób. Natomiast w Laboratorium Badań Nieniszczących prowadzone będą badania dotyczące wyrobów o znacznej grubości i eksperymenty naukowe.

Przedstawiciele Wrocławskiego Parku Technologicznego mają nadzieję, że z oferty Innopolis skorzysta w najbliższych latach ponad 200 dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. 


Innopolis zostało wybudowane w ramach projektu ''Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do Innopolis Wrocław''. Budowę sfinansowano ze środków europejskich w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

Inwestycja pochłonęła ponad 134 mln złotych. Kompleks jest zlokalizowany na terenie parku.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA