[Polska] Skanska sprzedaje trzy budynki biurowe we Wrocławiu i Krakowie

[Polska] Skanska sprzedaje trzy budynki biurowe we Wrocławiu i Krakowie

Kajtman
REKLAMA
Skanska sprzedaje charakteryzujące się wysokimi standardami zrównoważonego budownictwa biurowce znajdujące się w wyjątkowych lokalizacjach. Nowy Targ we Wrocławiu i High5ive w Krakowie przyciągnęły doskonałych najemców i inwestorów. Właśnie zostały sprzedane funduszom nieruchomości zarządzanym przez Credit Suisse Asset Management Global Real Estate. To pierwsza transakcja zawarta między tymi podmiotami.
Biurowiec Nowy Targ we Wrocławiu wraz z dwoma budynkami w kompleksie biurowym High5ive w Krakowie są przedmiotem transakcji między Skanska a Credit Suisse Asset Management Global Real Estate. Łączna powierzchnia biurowa w sprzedanych budynkach to około 60 300 mkw., w tym 22 800 mkw. w inwestycji Nowy Targ i 37 500 mkw. w High5ive. 
Inwestorzy tacy jak Credit Suisse Asset Management Global Real Estate dostrzegają rozwój gospodarczy naszego kraju i potencjał miast regionalnych. Nowy Targ i High5ive znajdują się w najlepszych lokalizacjach we Wrocławiu oraz Krakowie i przyciągnęły międzynarodowe firmy, które planują rozwijać swój biznes w budynkach Skanska. Transakcja trzech budynków to potwierdzenie, że Polska oferuje aktywa inwestycyjne najwyższej jakości również poza Warszawą – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający w spółce biurowej Skanska w Polsce.
Sektor usług biznesowych jest jedną z głównych sił napędowych rozwoju rynku biurowego w Polsce. Kraków i Wrocław są liderami wśród miast regionalnych i przyciągają najwięcej firm oraz najemców z sektora BPO/SSC/IT. Według najnowszego raportu ABSL w centrach usług biznesowych w Polsce pracuje ok. 307 tys. osób, a do pierwszego kwartału 2020 r. liczba ta ma wzrosnąć o prawie 30 tys. wraz z zapotrzebowaniem na nowe miejsca do pracy.
Kraków i Wrocław stają się dla inwestorów dojrzałymi rynkami na biurowej mapie Europy. Oba miasta cieszą się wysokim zainteresowaniem polskich i międzynarodowych pracodawców. Biurowce Nowy Targ we Wrocławiu oraz kompleks High5ive w Krakowie są bardzo dobrze skomunikowane, co ułatwi dojazd pracownikom. Zadbaliśmy, aby oba biurowce cechowała architektura na najwyższym poziomie, odpowiednim do lokalizacji – podkreśla Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska. 
Trzy sprzedane budynki biurowe we Wrocławiu i Krakowie charakteryzują się wysokimi, zrównoważonymi standardami budownictwa oraz znajdują się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach – mówi Francisca Fariña Fischer, Head of Real Estate International w Credit Suisse Asset Management. – Polska jest ponadto dynamicznym i płynnym rynkiem nieruchomości – wyjaśnia.
Nowy Targ to siedmiokondygnacyjny budynek w samym centrum Wrocławia, który został oddany do użytku pod koniec lipca br. Cała powierzchnia biurowa brutto czyli 22 800 mkw. oraz 195 miejsc parkingowych zostały już wynajęte. Wśród najemców znalazły się takie firmy jak Tillberg Design of Sweden oraz SpyroSoft SA. Ostatnie lokale parterowe są w procesie komercjalizacji. Inwestycja znajduje się niecałe 5 minut spacerem od zabytkowego ratusza. Równocześnie oferuje możliwość skorzystania z licznych opcji transportu publicznego. Budynek uzyskał już certyfikat Green Building i ubiega się o LEED Platinum. Biurowiec otrzyma także certyfikat "Obiekt bez barier", co świadczy o tym, że jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób odwiedzających go z małymi dziećmi. 
Drugim przedmiotem transakcji pomiędzy Skanska a Credit Suisse Asset Management Global Real Estate są trzeci i czwarty budynek kompleksu High5ive, których ukończenie zaplanowano odpowiednio na pierwszy kwartał 2020 roku i czwarty kwartał 2019 roku. Projekt zlokalizowany jest w najlepszej lokalizacji w Krakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca głównego i centrum handlowego Galeria Krakowska. Dwa sprzedane budynki kompleksu biurowego High5ive realizowane w ramach II etapu inwestycji oferują łącznie 37 500 mkw. powierzchni do wynajęcia i 414 miejsc parkingowych. Wokół nich powstanie 1900 mkw. chodnika wykonanego z tzw. "zielonego betonu", który oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji pochodzących z spalin samochodowych. Dodatkowo zostanie tam wybudowane boisko do streetballa. High5ive został wybrany przez prestiżowych międzynarodowych najemców takich jak Amway Business Centre, Ocado Technology, Universal-Investment i Schibsted Tech. Oba budynki kompleksu są realizowane zgodnie z wytycznymi certyfikatów LEED Platinum oraz "Obiekt bez barier".
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Podpisano umowę na budowę drugiego odcinka obwodnicy Dzierżoniowa
W przyszłym roku mają rozpocząć się prace przy budowie kolejnego etapu obwodnicy Dzierżoniowa. Koszt...
Kraków: Jest ostateczna lista projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego
Mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy na wybrane projekty w dniach od 25 września do 5 październik...
Poznań: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Królowej Jadwigi
Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na remont ulicy Królowej Jadwigi. Firmy mogą...
Łódź: Kolejne ulice w centrum przejdą remont
Ulice Ogrodowa oraz Północna przejdą remont. Miasto wybrało najlepszą koncepcję zagospodarowania ter...
Wrocław: Bulwar Fizyków i Ogród Doświadczeń nad Odrą mają szansę na rozbudowę
Jest szansa, że położony w samym centrum Wrocławia nadodrzański Bulwar Zwierzyckiego doczeka się kol...
Most w Pilchowicach wpisany do rejestru zabytków. Decyzja jest już prawomocna
Sławny już most kolejowy w Pilchowicach na Dolnym Śląsku jest już prawnie chroniony. W sierpniu obie...
Podwyżka opłat za parkowanie we Wrocławiu uchwalona. Nawet 7,70 zł za godzinę
Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przegłosowana została podwyżka opłat za parkowanie we Wrocławiu....
Rynek biurowy w Polsce – duży wzrost wynajmu powierzchni biurowych
Według danych Real Estate Digital Data (REDD), największej bazy danych o rynku biurowym w Polsce, ak...
Przystanek kolejowy Kraków Business Park doczeka się przebudowy
Inwestycja zostanie zrealizowana, w ramach trwającej przebudowy linii E30 na trasie Katowice-Kraków....
Kraków: Młodzieży 35 – osiedle bliźniaków powstaje w Bieżanowie-Prokocimiu [WIZUALIZACJE]
Krakowski deweloper TD Projekt buduje przy ulicy Młodzieży kilkanaście domów. Będę gotowe z początki...