Awanse kadry zarządzającej w Skanska Property Poland

Awanse kadry zarządzającej w Skanska Property Poland

Godfath3r
Godfath3r
REKLAMA

  • Waldemar Olbryk nowym prezesem Skanska Property Poland

  • Grzegorz Strutyński prezesem Skanska Property Hungary

  • Katarzyna Zawodna i Marcin Łapiński nowymi dyrektorami regionalnymi w Skanska Property Poland

Z dniem 23 września 2011 roku Waldemar Olbryk, pełniący dotychczas funkcję dyrektora regionalnego w Skanska Property Poland, został powołany na stanowisko prezesa zarządu firmy. Jest pierwszym Polakiem na stanowisku prezesa Skanska Property Poland. Waldemar Olbryk zastąpił Nicklasa Lindberga, który został nowym prezesem jednostki Skanska Commercial Development Europe (CDE), odpowiedzialnej za komercyjne projekty deweloperskie w Europie Środkowo-Wschodniej.
Waldemar Olbryk rozpoczął pracę w Skanska w 2008 roku. Jako dyrektor regionalny zbudował dynamiczny zespół, dzięki któremu Skanska Property Poland rozwinęła inwestycje w regionie Polski południowej. Przed dołączeniem do Skanska, zajmował stanowisko menadżera ds. nieruchomości w polskim oddziale firmy Philips. Waldemar Olbryk posiada również doświadczenie w realizowaniu projektów handlowych, które zdobył zajmując stanowiska kierownicze w BP Polska oraz Apsys Sp. z o.o., gdzie pracował nad projektem Manufaktura w Łodzi, jednym z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Europie. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia MBA prowadzone wspólnie przez Uniwersytet Łódzki i College of Maryland. Posiada również tytuł Profesjonalnego Managera Projektu według standardu Project Management Institute.
W Skanska bardzo cenimy osiągnięcia Waldemara. W ogromnym stopniu przyczynił się do rozwoju naszej firmy dzięki wielkiemu zaangażowaniu i jasno określonej wizji przyszłości. Skanska Property Poland jest teraz w pełni polską organizacją” – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Skanska Commercial Development Europe.
Grzegorz Strutyński, dotychczasowy dyrektor regionalny w Skanska Property Poland, awansował na stanowisko prezesa zarządu w węgierskiej spółce Skanska Property Hungary. Na stanowisku tym zastąpił Andreasa Lindelöfa. Do jego głównych zadań należy zarządzanie firmą i jej projektami realizowanymi na terenie Węgier. Grzegorz Strutyński przed dołączeniem do zespołu Skanska Property Poland zdobywał doświadczenie zawodowe w firmie Colliers International Poland, a następnie w GE Capital Golub Europe. Był odpowiedzialny za wynajem i marketing prestiżowych obiektów biurowych klasy A, takich jak Warsaw Financial Center, Warsaw Corporate Center oraz International Business Center. Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej.
REKLAMA
Katarzyna Zawodna objęła funkcję dyrektora regionalnego w Skanska Property Poland, zastępując Grzegorza Strutyńskiego. W tej roli jest odpowiedzialna za tworzenie strategii i rozwój inwestycji biurowych realizowanych w Warszawie, Poznaniu i Trójmieście. Katarzyna posiada tytuł akredytowanego profesjonalisty systemu certyfikacji środowiskowej LEED (LEED Accredited Professional) i dotychczas pełniła funkcję menadżera ds. zrównoważonego rozwoju. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Funkcję dyrektora regionalnego w Skanska Property Poland objął również Marcin Łapiński, zastępując Waldemara Olbryka. Marcin Łapiński odpowiada obecnie za strategię i rozwój nowych inwestycji w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Wcześniej na stanowisku dyrektora ds. wynajmu zajmował się komercjalizacją projektów Skanska Property na polskim rynku. Przed dołączeniem do zespołu Skanska zdobywał doświadczenie zawodowe w Colliers International w zespole reprezentacji klienta. Posiada tytuł CCIM (Certified Commercial Investment Member). Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Skanska Property Poland
Skanska Property Poland jest innowacyjnym deweloperem zielonych budynków biurowych, które tworzą przyjazne środowisko dla rozwoju biznesu. Firma działa w Polsce od 1997 roku. Jest częścią Grupy Skanska, światowego lidera w zakresie budownictwa i projektów deweloperskich. Projekty Skanska Property Poland to najwyższej jakości powierzchnie biurowe w doskonałych lokalizacjach, które zapewniają sukces i zadowolenie najemców. Zrealizowane inwestycje firmy to między innymi pierwsze w Polsce biurowce wyróżnione certyfikatem EU GreenBuilding: Deloitte House i Marynarska Point w Warszawie oraz Grunwaldzki Center we Wrocławiu. Wszystkie inwestycje biurowe Skanska Property Poland są poddawane certyfikacji zarówno w systemie LEED, który gwarantuje ich zgodność z zasadami zrównoważonego budownictwa, optymalne zużycie energii oraz przyjazne środowisko pracy, a także w systemie EU GreenBuilding.

Grupa Skanska

Skanska jest jednym z wiodących, międzynarodowych przedsiębiorstw z branży budownictwa i inżynierii. Posiada doświadczenie w budowie i rozwoju projektów komercyjnych, mieszkaniowych, infrastrukturalnych oraz projektów z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego. Czerpiąc z globalnej wiedzy w zakresie zielonego budownictwa, Skanska pragnie być głównym partnerem przy realizacji zrównoważonych inwestycji. Grupa zatrudnia obecnie 52 000 pracowników w wybranych krajach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej. Jej siedziba mieści się w Sztokholmie w Szwecji. Firma jest notowana na Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wartość przychodów firmy Skanska w 2010 roku wyniosła 122 miliardy koron szwedzkich (13,6 miliarda euro).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA