Najlepsze małopolskie projekty w branży nieruchomości komercyjnych

Najlepsze małopolskie projekty w branży nieruchomości komercyjnych

graviteo
REKLAMA

Galeria Krakowska, Bonarka for Business, Hotel Stary, BIK Kraków II - Biuro Inwestycji Kapitałowych, Biurowiec Kapelanka 42 oraz deweloper TriGranit - to zwycięzcy prestiżowego plebiscytu Prime Property Prize Małopolska.

Wyróżnienia wręczone zostały podczas konferencji poświęconej małopolskiemu rynkowi nieruchomości komercyjnych Property Forum Kraków.

Konkurs Prime Property Prize Małopolska miał za zadanie wyłonić firmy oraz projekty, które mają największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych w Małopolsce.

- Branża nieruchomości komercyjnych nieustannie ewoluuje, wzmożona walka konkurencyjna wymaga coraz większej efektywności. Rynek nie wybacza błędnych decyzji. Indykatorem najlepszych projektów na rynku nieruchomości komercyjnych w Małopolsce są projekty wyróżnione w plebiscycie Prime Property Prize - mówi Robert Posytek, redaktor naczelny Propertynews.pl, portalu branżowego należącego do Grupy PTWP SA.

Laureaci Prime Property Prize Małopolska:

- w kategorii Centrum Handlowe: Galeria Krakowska

za komercyjny sukces, jakość i innowacyjność oraz odwagę biznesową jednej z pierwszych w Polsce galerii handlowych zintegrowanych z dworcami PKP i autobusowym. Galeria Krakowska to również - poprzez lokalizację w sercu miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego - jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji handlowych w Polsce. Wybudowana w 2006 roku stała się turystyczną bramą miasta, a jej nowoczesna architektura wyeksponowała walory zabytkowe budynków wokół placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

 

- w kategorii Biurowiec: Bonarka for Business

za doskonały przykład rewitalizacji postindustrialnego terenu. Projekt stworzony w odpowiedzi na potrzeby bardzo wymagających najemców został wybrany na siedzibę przez wielu inwestorów, dzięki czemu ma duży wpływ na postrzeganie Krakowa jako świetnej lokalizacji na europejskiej mapie biurowej. O jakości i sile marki tego przedsięwzięcia świadczy ciągłe zainteresowanie najemców oraz dalsza rozbudowa.


- w kategorii Hotel: Hotel Stary

za wykreowanie rozpoznawalnego i cenionego miejsca na hotelowej mapie Krakowa będącego przykładem połączenia tradycji z nowoczesnością i najwyższym poziomem usług. Takie inwestycje są wizytówką miast i regionów oraz umacniają pozycję naszego kraju na światowej mapie turystycznej.


- w kategorii Obiekt logistyczno-magazynowy: BIK Kraków II - Biuro Inwestycji Kapitałowych

za budowę jednego z nowocześniejszych kompleksów magazynowych na terenie Krakowa. Świetna lokalizacja oraz wysoki standard sprawiają, że obiekty te cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Atutem projektu jest lokalny charakter dewelopera, co pozwala na reagowanie na nowe trendy.


- w kategorii Inwestycje komercyjne: Biurowiec Kapelanka 42 w Krakowie

za nową jakość, jaką projekt wniesie na regionalny rynek nieruchomości komercyjnych. To pierwsza inwestycja biurowa realizowana przez Skanska Property Poland w stolicy Małopolski, co potwierdza atrakcyjność lokalizacji na biurowej mapie Polski. To również pierwszy w Krakowie projekt biurowy, który otrzymał precertyfikację środowiskową w systemie LEED na poziomie Gold. W przyszłości uzyska także certyfikat EU GreenBuilding.

 

- w kategorii Deweloper: TriGranit

za specjalizację w dużych i skomplikowanych projektach w największych miastach Polski, których realizacja wzbogaca lokalne rynki o wysokiej jakości powierzchnie komercyjne, ale także pozwala przywrócić do życia zaniedbane części miast, które stają się wizytówką tych lokalizacji. Jednym z takich przykładów jest właśnie przedsięwzięcie w Krakowie, w ramach którego post-industrialne tereny zamieniły się w tętniące życiem miejsce do prowadzenia biznesu i przyciągnęły światowe marki handlowe oraz inwestorów.


Laureatów konkursu Prime Property Prize Małopolska wyłonili czytelnicy portalu Propertynews.pl oraz członkowie Forum Ekspertów Nagrody*.

REKLAMA


***

Property Forum Kraków to piąte spotkanie z cyklu konferencji regionalnych Property Forum. Kolejne odbędzie się 26 listopada br. w Łodzi.

Regionalne konferencje Property Forum, zorganizowane do tej pory w takich miastach jak: Gdańsk, Poznań, Katowice, Wrocław, stały się platformą szerokiej debaty merytorycznej poświęconej nieruchomościom komercyjnym w najważniejszych regionach kraju.

Raz do roku organizowane jest także ogólnopolskie Property Forum, największa impreza dedykowana temu sektorowi w Polsce. W dwudniowym spotkaniu udział biorą przedstawiciele kadry zarządzającej spółek deweloperskich, działających w segmencie nieruchomości komercyjnych, z zarządcami obiektów i najemcami powierzchni.

Organizatorem konferencji jest Grupa PTWP SA, wydawca portalu propertynews.pl

 

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz artykuły, galerie zdjęć i filmy znajdują się pod adrese >www.propertynews.pl


***

* Forum Ekspertów Nagrody Prime Property Prize Małopolskatworzyli: Krzysztof Bajołek, Wiceprezes Brandbq i Answear.com; Małgorzata Burzec-Lewandowska, zastępca redaktora naczelnego Propertynews.pl; Krzysztof Kaczmarek, Partner Zarządzający TPA Horwath; Wojciech Kuśpik, Prezes Grupy PTWP SA; Renata Osiecka, Partner Zarządzający Axi Immo; Robert Posytek, Redaktor Naczelny Propertynews.pl; Zbigniew Pszczulny, Architekt i współzałożyciel Pracowni JSK Architekci; Monika Rajska-Wolińska, Partner Zarządzający Colliers International; Tomasz Sadzyński, Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Witold Stępień, Marszałek woj. Łódzkiego; Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający Jones Lang LaSalle w Polsce; Colin Waddell, Dyrektor Zarządzający CBRE w Polsce.

 

###

Informacje o Grupie PTWP SA:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995 r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym - European Economic Congress (EEC) - jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

 

Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl oraz serwis gieldarolna.pl.

 

W kwietniu br. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA