[Warszawa] Bobrowiecka 8 w Warszawie z tytułem Inwestycja Biurowa Roku

[Warszawa] Bobrowiecka 8 w Warszawie z tytułem Inwestycja Biurowa Roku

Kajtman
REKLAMA
Biurowiec Bobrowiecka 8 został zwycięzcą w prestiżowym konkursie Prime Property Prize 2018 w kategorii "Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Biurowej". Budynek zyskał największe uznanie kapituły konkursu oraz czytelników portalu propertynews.pl. Nagrodę na uroczystej gali, w imieniu Inwestora, odebrał Dariusz Sokołowski, prezes zarządu Spectra Development.
Czuję ogromną satysfakcję z tego wyjątkowego wyróżnienia. Biurowiec Bobrowiecka 8, to wyjątkowe miejsce, które oferuje najemcom nie tylko powierzchnię biurową najwyższej klasy, ale umożliwia też codzienne bezpośrednie obcowanie ze Sztuką przez duże S – powiedział Dariusz Sokołowski, prezes zarządu Spectra Development.
Bobrowiecka 8 to 25 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej klasy A, która została już skomercjalizowana w 70%. Wśród dotychczasowych najemców powierzchni biurowej i usługowej znajdują się m.in. CEDC International, Centrum Medyczne Gamma, Grupa ENGIE, Grupa Gastromall, Green Caffè Nero, NUTRICIA Polska, Roche Diagnostics Polska, sieć klubów fitness Zdrofit i Żywiec Zdrój S.A. Biurowiec oferuje najemcom liczne udogodnienia, jak doskonała lokalizacja i łatwy dojazd, 501 miejsc parkingowych w dwupoziomowej hali garażowej, stojaki na rowery i prysznice dla cyklistów  Inwestycję, która została oddana do użytku w październiku 2017 r. Spectra Development zrealizowała w zaledwie 18 miesięcy. Generalnym wykonawcą była firma Hochtief Polska. 
Biurowiec o ponadczasowej architekturze wyróżniają zaawansowane rozwiązania technologiczne, które gwarantują najwyższy komfort pracy. Inwestycja wraz z sąsiednimi budynkami – biurowym Bobrowiecka 6 oraz apartamentowcem Bobrowiecka 10 – wchodzi w skład zespołu urbanistycznego zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci, który spełnia założenia pomysłodawcy tworząc wizualnie atrakcyjną, funkcjonalną i pełną przestrzeni tkankę miejską wprowadzającą nową jakość w dzielnicy. Bobrowiecka 8 to architektoniczna perła Dolnego Mokotowa, którą na rynku stołecznych nieruchomości komercyjnych wyróżnia unikatowa obecność sztuki. Zgodnie z autorską koncepcją kultury wpisanej w przestrzeń, we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w biurowcu prezentowana jest twórczość młodych polskich artystów. 
Bobrowiecka 8 to przemyślany architektonicznie budynek, który poza podstawową funkcją biurową stanowi także wyjątkowe tło do prezentacji sztuki współczesnej. Cieszę się, że zaprojektowany przez nas spójny stylistycznie biurowiec został nagrodzony w tak prestiżowym konkursie – powiedział Olgierd Jagiełło z pracowni JEMS Architekci.
Biurowiec znajduje się przy wjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego, dzięki czemu charakteryzuje go doskonałe połączenie ze wszystkimi dzielnicami Warszawy. Bobrowiecka 8 powstała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, certyfikacją BREEAM i systemem modelowania budynku BIM. 
Prime Property Prize to plebiscyt wyłaniający najlepsze nieruchomości i przestrzenie komercyjne ostatniego roku, a także osobistości i firmy, których działania odegrały kluczową rolę w rozwoju branży. W 2018 r. odbyła się już VII edycja konkursu, który organizowany jest w ramach dorocznej konferencji branży nieruchomości Property Forum.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rynek hotelowy na tle rozwoju nowoczesnej powierzchni biurowej we Wrocławiu
Jak wyglądał w ostatnich latach rozwój rynku powierzchni biurowych we Wrocławiu i czy nadążał za nim...
Henkel rozszerzy produkcję w fabryce w Raciborzu
Henkel Polska po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch lat inwestuje w swój zakład produkcyjny zlokalizo...
Rusza przetarg na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Międzyborza w ciągu drogi krajowej nr 25
W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zostało opublikowane ogłoszenie o przetargu na opracowanie s...
Zakończyła się budowa nowej inwestycji Hillwood Polska na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]
Park logistyczny Hillwood Oleśnica Południe ma już pozwolenie na użytkowanie. Budynek oferuje najemc...
Droga ekspresowa S3 – aktualny stan realizacji na Dolnym Śląsku
Budowana droga ekspresowa S3 jest kluczowym korytarzem komunikacyjnym otwierającym polskie porty na...
Duży wybór mieszkań, stabilne ceny i brak niespodzianek na rynku pierwotnym we Wrocławiu
Przewaga wprowadzeń nad zakupami nowych mieszkań we Wrocławiu w drugim kwartale wyhamowała gwałtowny...
Rynek magazynowy w Poznaniu – wrócił wysoki popyt
W pierwszej połowie 2020 r. popyt brutto na poznańskim rynku magazynowym wyniósł blisko 260 000 mkw....
Kolejne dwie zagraniczne firmy stawiają na Poznań
Na ulokowanie swoich biur w stolicy Wielkopolski zdecydowały się dwie kolejne duże i znane zagranicz...
Budowa kolektora zachodniego w Warszawie zakończona
Budowa ogólnospławnego kolektora w warszawskiej dzielnicy Ochota została zakończona. Uruchomienie ka...
Kraków: Cavatina rusza z budową największego biurowca w kompleksie Ocean Office Park
Kompleks biurowy powstaje na krakowskim Zabłociu, u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej. Cavatina...