Precertyfikacja BREEAM dla biurowca Bobrowiecka 8źródło: Materiały inwestora

Precertyfikacja BREEAM dla biurowca Bobrowiecka 8

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Biurowiec Bobrowiecka 8, realizowany przez Spectra Development, otrzymał precertyfikat BREEAM uzyskując ocenę bardzo dobrą. Uzyskanie jednego z wiodących ekologicznych certyfikatów na świecie potwierdza najwyższą jakość inwestycji. Biurowiec powstaje w ramach kompleksu Bobrowiecka. Pełna certyfikacja BREEAM zostanie potwierdzona po zakończeniu budowy biurowca, co nastąpi już we wrześniu przyszłego roku.
Cieszymy się, że wysoki standard biurowca Bobrowiecka 8 został wyróżniony tak ważnym w branży nieruchomości precertyfikatem, który potwierdza, że projekt naszego budynku spełnia standard najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania, a następnie użytkowania budynków. Precertyfikat oddaje też zaangażowanie całego zespołu pracującego przy realizacji inwestycji w propagowanie idei  zrównoważonego rozwoju. To również wizytówka naszej Spółki jako firmy dbającej o środowisko i komfort użytkownika – mówi Dariusz Sokołowski, prezes zarządu Spectra Development.
Biurowiec Bobrowiecka 8 zlokalizowany jest na Dolnym Mokotowie pomiędzy ulicą Sobieskiego oraz wchodzącą w skład Wisłostrady ulicę Czerniakowską, co gwarantuje bardzo dobre połączenie z wszystkimi dzielnicami Warszawy. Centrum oddalone jest od kompleksu Bobrowiecka zaledwie o 4 km. Położony w pobliżu Most Siekierkowski zapewnia z kolei dogodny dojazd do prawobrzeżnej części miasta. Bobrowiecka 8 oferuje blisko 22 000 mkw. powierzchni biurowej i ponad 2 400 mkw. powierzchni usługowej. Nowoczesny biurowiec klasy A posiada 6 kondygnacji nadziemnych, a powierzchnia typowego piętra wynosi ok. 4 000 mkw. Biurowiec wyróżnia ponadczasowa architektura, zaś zaawansowane technologicznie rozwiązania gwarantują najwyższy komfort pracy. Projekt zakłada również możliwość swobodnego aranżowania przestrzeni, zielone strefy relaksu w postaci ogrodu sztuki w atrium budynku i placu pomiędzy budynkami Bobrowiecka 8 i Bobrowiecka 10. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie również podziemna, dwupoziomowa hala garażowa z 501 miejscami parkingowymi. Deweloper przewidział również miejsce na liczne udogodnienia – centrum konferencyjne, kawiarnię i restaurację oraz klub fitness. Pełna certyfikacja BREEAM zostanie potwierdzona po zakończeniu budowy biurowca, co nastąpi już we wrześniu 2017 roku.
Inwestycja Bobrowiecka 8 powstaje w ramach kompleksu Bobrowiecka, który stworzy zespół budynków projektu pracowni JEMS Architekci, w tym biurowca Bobrowiecka 8 oraz apartamentowca Bobrowiecka 10, a także istniejącego już biurowca Bobrowiecka 6 wraz z kompleksowym projektem zagospodarowania terenów wokół. Koncepcja kompleksu wykracza poza mury planowanych budynków, tworząc spójny zespół urbanistyczny, który na rynku stołecznych nieruchomości wyróżnia obecność dzieł sztuki. W przestrzeniach biurowca Bobrowiecka 8, tak jak w przypadku istniejącego już budynku Bobrowieckiej 6, znajdą się prace znanych polskich artystów, a także młodych twórców sztuki współczesnej w ramach nowatorskiego projektu Spectra Art Space realizowanego we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków. Projekt zakłada powstanie także Ogrodu Sztuki, organizację wydarzeń kulturalnych oraz realizację projektów z zakresu sztuki w przestrzeni publicznej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA