Wrocław: Fundusz NIAM kupuje wrocławski biurowiec Green2Day

Wrocław: Fundusz NIAM kupuje wrocławski biurowiec Green2Day

Orzech
Orzech
REKLAMA
Skandynawski fundusz nieruchomościowy NIAM z siedzibą w Sztokholmie kupił biurowiec Green2Day przy ul. Szczytnickiej 11 we Wrocławiu. Sprzedającym była Skanska Property Poland, która wyceniła swój biurowiec na 51 mln euro.
Budowa Green2Day została ukończona w czwartym kwartale 2017 roku. Za projekt odpowiedzialna była znana polska pracownia architektoniczna z Wrocławia – Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Biurowiec oferuje 18 tys. mkw. powierzchni najmu. Wśród najemców są renomowane firmy jak Ultimo, Tieto czy KPMG. Dzięki Business Link – największej sieci oferującej elastyczne przestrzenie biurowe w Polsce – Green2Day oferuje również rozwiązania coworkingowe.
Wrocław był pierwszym rynkiem poza Warszawą, na którym biurowa część koncernu Skanska (Skanska Property Poland) rozpoczęła swoje inwestycje. Pierwszym projektem w stolicy Dolnego Śląska był Grunwaldzki Center, oddany do użytku w 2009 roku. Następnie powstały: Green Towers (2012), Green Day (2014) i Dominikański (2016). Aktualnie Skanska buduje projekt biurowy Nowy Targ przy ul. św. Katarzyny. W ciągu kilku najbliższych miesięcy planowany jest start budowy nowego kompleksu biurowego na terenie Centrum Południowego, obok Sky Tower.
REKLAMA
Green2Day otrzyma certyfikat LEED na poziomie Gold. Będzie również certyfikowany jako "Obiekt bez Barier" za swoją dostępność dla osób z różnymi potrzebami (np. osób z niepełnosprawnościami).

W transakcji sprzedaży uczestniczyły firmy Colliers i Cushman&Wakefield. Od strony prawnej, Skanska reprezentowana była przez doradców z Linklaters, natomiast funduszowi NIAM doradzała firma Dentons.

W 2017 r. Skanska Property Poland oddała do użytku trzy budynki o łącznej powierzchni 60 tys. mkw. Funduszom inwestycyjnym sprzedała pięć obiektów za 1,2 mld zł. Ponadto wystartowała z siedmioma inwestycjami w sześciu miastach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA