Fiasko sprzedaży biurowca tuż przy Dworcu Głównymźródło: Vantage Development

Fiasko sprzedaży biurowca tuż przy Dworcu Głównym

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
Delta 44
adresWrocław, Dąbrowskiego 44
inwestorVantage Development S.A.
REKLAMA
Wrocławski deweloper Vantage Development odrzucił aneks do listu ofertowego, dotyczącego sprzedaży biurowca Delta 44. – To oznacza zakończenie rozmów z funduszem – podkreślają przedstawiciele spółki.
REKLAMA
Przypomnijmy, we wrześniu zeszłego roku Vantage Development przyjęło list ofertowy dotyczący sprzedaży Delty 44 funduszowi inwestycyjnemu.

 Cena sprzedaży ustalona została na kwotę 28 mln złotych netto, przy czym może ulec korekcie po przeprowadzeniu szczegółowej analizy inwestycji przez fundusz – tłumaczyli wówczas przedstawiciele dewelopera.

Do transakcji jednak nie dojdzie – 30 grudnia zeszłego roku spółka zależna od VD odrzuciła otrzymany od tego funduszu aneks do listu ofertowego.

– Aneks zawierał zmiany do ramowych warunków transakcji, w tym do ceny, po której fundusz inwestycyjny byłby gotów do nabycia obiektu biurowego Delta 44 – czytamy w raporcie giełdowym dewelopera.

Nowe warunki nie były satysfakcjonujące dla Vantage Development.

Odrzucenie aneksu do listu ofertowego oznacza zakończenie rozmów z funduszem – podkreślają przedstawiciele spółki.

Delta 44 to biurowiec przy ulicy Dąbrowskiego, tuż przy Dworcu Głównym, którego budowa zakończyła się w 2013 roku.

Już dwa lata temu Vantage Development przymierzał się do sprzedaży obiektu – w sierpniu 2014 roku spółka zależna VD zawarła przedwstępną umowę w tej sprawie, a której wartość budynku ustalono wtedy na 25,5 mln złotych.


Cenę ustalono na 10,8 mln zł netto. a sfinalizowanie transakcji ma nastąpić do 31 marca bieżącego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA