Vantage Development blisko sprzedaży biurowca tuż przy Dworcu Głównymźródło: Vantage Development

Vantage Development blisko sprzedaży biurowca tuż przy Dworcu Głównym

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
Delta 44
adresWrocław, Dąbrowskiego 44
inwestorVantage Development S.A.
REKLAMA
Wrocławski deweloper Vantage Development przyjął list ofertowy dotyczący sprzedaży biurowca Delta 44. Cenę ustalono na 28 mln złotych.
REKLAMA
Delta 44 to biurowiec przy ulicy Dąbrowskiego, tuż przy Dworcu Głównym, którego budowa zakończyła się w 2013 roku.
W obiekcie znalazło się 2,7 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej i tysiąc metrów kwadratowych powierzchni handlowej.
Już dwa lata temu spółka Vantage Development przymierzała się do sprzedaży obiektu – w sierpniu 2014 roku spółka zależna VD zawarła przedwstępną umowę w tej sprawie, a której wartość budynku ustalono wtedy na 25,5 mln złotych.
Ostatecznie jednak do sfinalizowania transakcji nie doszło. Teraz – jak udało nam się dowiedzieć – wiele wskazuje na to, że uda się dopiąć umowę.
W środę 7 września Vantage Development przyjęło list ofertowy dotyczący sprzedaży Delty 44, która jest już skomercjalizowana.
 List ofertowy zawiera ramowe warunki, na których fundusz inwestycyjny nie powiązany z emitentem jest gotów do nabycia obiektu biurowego Delta 44 bezpośrednio albo poprzez spółki od niego zależne. Cena sprzedaży ustalona została na kwotę 28 mln złotych netto, przy czym może ulec korekcie po przeprowadzeniu szczegółowej analizy inwestycji przez fundusz – czytamy w raporcie giełdowym.

Warunki określone w liście ofertowym wskazują, że może dojść do zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży, a VD przyznało funduszowi wyłączność do czasu zakończenia procesu due diligence tej nieruchomości.

Sprzedaż skomercjalizowanego budynku pozwoli emitentowi na uwolnienie środków finansowych, które mogą zostać przeznaczone na dalszy rozwój emitenta – podkreślają przedstawiciele Vantage Development.

Vantage stawia na Promenady Business Park

Jeśli chodzi o inwestycje biurowe, Vantage Development skupia się aktualnie na kompleksie Promenady Business Park, który powstaje w ramach potężnego przedsięwzięcia mieszkaniowo-komercyjnego Promenady Wrocławskie.Pierwszym obiektem, który powstał w ramach Promenady Business Park był biurowiec Promenady Epsilon, który na swoją siedzibę wybrały takie firmy jak Quatar Airways, Impel czy Sinohydro. W drugim biurowcu – Promenady Zita swoją siedzibę znalazły takie firmy jak: Impel Security Polska, Impel Cleaning, OPM Facility and Services Management oraz lider z branży ciepłowniczej.

W planach są jeszcze biurowce Omega, Sigma i Kappa.

Przypomnijmy, że ten wrocławski deweloper zawarł także pod koniec sierpnia przedwstępną umowę na sprzedaż działki przy ulicy Fabrycznej 6-8, przeznaczonej pod inwestycję komercyjną. Cenę transakcji ustalono na 10,8 mln zł netto. Na tej działce miał powstać biurowiec Gamma Office.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA