Biurowiec Software House na Gaju jednak nie powstanie?źródło: Investphoto.pl

Biurowiec Software House na Gaju jednak nie powstanie?

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Inwestor, Software House, otrzymał odmowną decyzję w sprawie budowy budynku biurowego przy ulicy Żegiestowskiej we Wrocławiu.
Firma złożyła wówczas wniosek o pozwolenie na budowę "budynku biurowego" o kubaturze blisko 38 tysięcy metrów sześciennych. Projekt architektoniczny przygotował architekt Wojciech Czepil z Pracowni 80 z Wrocławia.
Biurowiec miał powstać na działkach numer 23/2 i 23/3 o łącznej powierzchni ponad 5 tysięcy mkw. Uzupełnienie dokumentacji trwało do początku lipca tego roku, a 4 sierpnia inwestor otrzymał decyzję odmowną.
UM Wrocławia

Wysyp inwestycji w rejonie Żegiestowskiej

Mimo jednej odmowy, w rejonie ulicy Żegiestowskiej powstaje kilka innych dużych inwestycji.
Przy ulicy Żegiestowskiej, tuż obok planowanego biurowca firmy Software House, dwa sześciokondygnacje budynki stawia Vantage Development. Powstanie w nich blisko 300 mieszkań. Pierwszy zostanie oddany do użytku już we wrześniu, a drugi w czerwcu 2018 roku.
REKLAMA
fot. Vantage Development S.A.
Po drugiej stronie, przy ul. Brzoskwiniowej, swoją inwestycję planuje firma Inkom. W kwietniu otrzymała pozwolenie na budowę "zespołu budynków: mieszkalnego wielorodzinnego oraz hotelowego z częścią usługową" o łącznej kubaturze niemal 60 tysięcy metrów sześciennych.
Inwestycja planowana jest na działkach nr 23/10 i 9/5 – to teren przylegający od tyłu do jednostki straży pożarnej. Za projekt odpowiada Artur Szczepaniak z biura projektowego AP Szczepaniak.
UM Wrocławia
Natomiast przy alei Armii Krajowej 6 ma powstać, z inicjatywy firmy Falken Invest, budynek wielorodzinny. Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę na terenie, gdzie obecnie stoi dawny budynek centrali telefonicznej TP SA, w którym potem mieściły się pomieszczenia techniczne Orange i biura.
fot. Tomasz Matejuk
Chodzi o działki oznaczone nr 10/3 i 10/12.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA